Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czy ktoś kontroluje działania twojej spółdzielni?

Czy ktoś kontroluje działania twojej spółdzielni? Spółdzielnia jako dobrowolne zrzeszenie nieograniczonej liczby osób, może pełnić różne, doniosłe społecznie funkcje. Aby zapewnić skuteczność osiągania tych różnych celów, koniecznym jest prowadzenie działalności gospodarczej w interesie swoich członków. Działalność gospodarcza związana jest zawsze z podejmowaniem istotnych decyzji, których zawartość musi być ustalana zgodnie z zasadami rzetelności, gospodarności i dbałości o interesy członków. Powodzenie założonych celów, które przyświecały założycielom spółdzielni, będzie zależeć w głównej mierze od jakości podejmowanych decyzji. Brak realizacji określonych w statucie celów, stanowi podstawę do podważenia sensu istnienia takiego podmiotu jak spółdzielnia. Istnieć zatem muszą mechanizmy kontrolujące działalność organów decyzyjnych (...)

Forum - skarga na spółdzielnię mieszkaniową

 • 26 Kwietnia 2006

  skarga na spółdzielnię

  Witam mam problem otóż chcę złozyć skargę na spółdzielnię mieszkaniową i nie bardzo wiem na jakie przepisy prawne sie powołać. otóż chodzi o to iż w moim mieszkaniu jest zało.zone opomiarowanie, przez cały 2005 rok oszczędzaliśmy na ogrzewaniu a jednak z decyzji (...)

 • 9 Października 2004

  Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

  W 1999 r. przekształciłam mieszkanie spółdzielcze na własnościowe, podpisując jedynie umowę ze spółdzielnią mieszkaniową i wpłacając oczywiście odpowiednią kwotę na wykup tego mieszkania na własność. W bieżącym roku założyłam księgę wieczystą dla tego mieszkania. (...)

 • 7 Września 2011

  Uzupełnienie wkładu budowlanego - roszczenie SM

  W dniu 31.08.2011r. otrzymałem wezwanie ze spółdzielni mieszkaniowej SM o uzupełnienie wkładu budowlanego zakupionego przeze mnie mieszkania od firmy MPB (03.06.2005r.) w związku z różnicą między metrażem projektowym (70,20 m?) a metrażem wynikającym z powykonawczego pomiaru lokalu mieszkalnego (...)

 • 15 Grudnia 2010

  wspólnota - spółdzielnia

  Czy mieszkańców budynku wybudowanego przez spółdzielnię mieszkaniową, którzy w stu procentach podpisali akty notarialne na odrębną własność i utworzyli wspólnotę /przechodząc pod zarząd na podstawie ustawy o własności lokali/, ale którzy są dalej członkami spółdzielni (...)

 • 28 Lipca 2010

  Zakaz wjazdu

  Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć na jakich zasadach dokładniej obowiązuje znak "zakazu wjazdu - nie dotyczy mieszkańców i ZGK". Mieszkam w bloku gdzie mamy taki właśnie znak, i miałam taką sytuację, w której jadąc jako pasażer ze znajomym który kierował samochodem i był jego właścicielem (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.