Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czasowe wyrejestrowanie z ubezpieczeń społecznych przy działalności gospodarczej

Co do zasady wyrejestrowanie się przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą z ewidencji prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, przy jednoczesnym nie wyrejestrowaniu się z ewidencji działalności gospodarczej, prowadzi do uznania, iż przedsiębiorca nadal prowadzi działalnośc, a co za tym idzie obowiązany jest do odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne. Zasada ta nie jest jednakże bezwzględna.Obowiązek ubezpieczenia społecznegoZgodnie z art. 13 pkt 4 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej u.s.u.s.), obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu podlegają osoby prowadzące działalność pozarolniczą - od dnia rozpoczęcia wykonywania działalności do dnia zaprzestania wykonywania tej działalności. Natomiast zgodnie z art. 36. ust. 1 ww. ustawy każda osoba objęta obowiązkowo ubezpieczeniami (...)

Forum - rozwod w uk

 • 14 Lipca 2002

  Rozwod z obcokrajowcem

  Cztery lata temu wzialem slub w Angli z angielka nasze malzenstwo sie niestety nie ulozylo,od roku jestem znowu w Polsce i chce wziasc tutaj rozwod,niestety moja prawniczka mi powiedziala ze to bedzie w Angli nie uznane i ze ona tam bedzie musiala zlozyc podanie o rozwod.Czy to prawda.Czy (...)

 • 6 Sierpnia 2005

  Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci mnie z "torbami" Please help..... I bardzo słusznie zrobi!!!!!!!!!!!!!!! japolka My friend. Jeśli pracujesz legalnie na umowe o prace (...)

 • 27 Kwietnia 2010

  Rozwod w UK i wyjazd z dzieckiem do Kanady

  Witam, Mieszkam z moja 7-letnia corka juz 4 lata w Anglii. 3.5 roku temu rozwiodlam sie z moim mezem, ktory byl skazany za pobicie imolestowanie mnie. Dostalam rozwod bez problemu i dokument, ktory stwierdza, ze dziecko mieszka ze mna. Ojciec nie wykazuje zadnych oznak zainteresowania, nie lozy (...)

 • 10 Kwietnia 2008

  wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  funtow.Wiecej niestety nie moge. W polsce 1000 funtow (dokladnie 968) to kupa kasy ale w londynie niestety nie. Jezeli termin sprawy jest juz wyznaczony w polsce (za 2 tyg) to chyba przeniesc sie jej do uk nie da. Anna alimenty.pl Dlatego ty nie bedziesz placic alimentow w (...)

 • 27 Maja 2001

  Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od miejsca zawarcia zwiazku malzenskiego, lub od miejsca zamieszkania malzonkow po slubie, czy tez istnieja umowy miedzynarodowe regulujace tego typu przypadki? (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.