Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Handel ludźmi - w okresie wakacyjnym należy szczególnie uważać

Zwykle zaczyna się bardzo niewinnie. Ciekawa oferta pracy, możliwość wyjazdu za granicę, wysokie zarobki, nowa przygoda. Potencjalny pracodawca wydaje się być przemiłym człowiekiem, który nie pragnie niczego innego, jak tylko dać nam szansę na spełnienie marzeń. Niestety, w dzisiejszych czasach należy jednak być bardzo ostrożnym – często bowiem to, co wydaje się świetnym sposobem na znalezienie zatrudnienia na wakacje, okazuje się być największym dramatem życia. Jak wynika z raportu Grupy Ekspertów ds. działań przeciwko handlowi ludźmi (GRETA), : w 2008 r. zidentyfikowano w Polsce 315 ofiar handlu ludźmi, w 2009 r. było ich 611, w 2010 r. - 323. W 76 procentach wykrytych w Polsce przypadków ofiarami handlu ludźmi byli obywatele polscy. Dane policji (...)

Forum - rozwód z obcokrajowcem w polsce

 • 19 Lutego 2002

  Chcę się rozwieść

  sobie obie radę tylko jak to przejść ratunku!!!! Beta alimenty.pl z tego co wiem (tak było w moim przypadku) potrzebni są na rozprawie co najmniej 2 świadkowie tego że jest jak jest między wami. moja sprawę prowadził adwokat. mimo że mieszkaliśmy osobno tylko 5 miesięcy, to rozwód (...)

 • 27 Maja 2001

  Malzenstwo z cudzoziemcem

  potem plakac w urzedach" - sama jestem tuz przed slubem z obcokrajowcem i tez sie zastanawiam czy w Polsce czy w jego kraju idalja Tego typu problemy reguluje ustawa z 12 listopada 1965r. Prawo prywatne miedzynarodowe.o mozności zawarcia małżenistwa rozstrzyga (...)

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  mieszka ze mną gdzie indziej niż ojciec. Ale sąd wie lepiej. Co się da zrobić? Gdzie się odwołać? Becia mój rozwód trwał prawie trzy lata, wszystko zależy od tego czy z orzekaniem o winie czy bez (zdecydowanie szybciej), jet też kwestia dzieci (jeśli nie ma zgodnisci do tego z (...)

 • 14 Lipca 2002

  Rozwod z obcokrajowcem

  Cztery lata temu wzialem slub w Angli z angielka nasze malzenstwo sie niestety nie ulozylo,od roku jestem znowu w Polsce i chce wziasc tutaj rozwod,niestety moja prawniczka mi powiedziala ze to bedzie w Angli nie uznane i ze ona tam bedzie musiala zlozyc podanie o rozwod.Czy (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  pozbawienie go praw rodzicielskich zanim on to zrobi. W Pozwie krótko i zwięźle opisz sytuację min.że ma wątpliwości co do bycia biologicznym ojcem i sama zwróć się do Sądu w Pozwie z prośbą o przeprowadzenie badań DNA. Są bezpieczne dla dziecka i jeśli udowodnią ojcostwo, (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.