Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

samej osoby ubezpieczonej. W przypadku, jeśli zmarły był na emeryturze, renta po nim zostanie obliczona zgodnie z przepisami kraju, z którego zmarły ją otrzymywał. Jeśli pracował w kilku krajach - zgodnie z przepisami obowiązującymi w każdym z nich. Przy obliczaniu renty rodzinnej zostanie uwzględniony staż pracy zmarłego we wszystkich krajach, w których pracował.   W sytuacji, kiedy renta rodzinna jest wypłacana przez instytucję innego państwa, w którym jest to świadczenie rodzinne, a nie ubezpieczeniowe, a jej wysokość jest niższa od wysokości polskiej renty rodzinnej, ZUS jest zobowiązany do wypłacania dodatku stanowiącego różnicę w wysokości renty.   Warto pamiętać, że o rentę rodzinną należy wystąpić samemu, składając wniosek w ZUS (w Polsce) albo (...)

Forum - rozłąkowe w norwegii

 • 23 Stycznia 2005

  ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  gestu, zeby powidzic krotko bedize on za wszystko placil.Ja znam w szczgolach choroby wszystich ciotek i wojkow i oile bym zgodzil sie za leki blacic, bym bym od dawna bankrutem. O ile kocha siz zone Filipinka i jestescie w Polsce, nie ma problemow. Nie nalezy jakkolwiek przjezdzac totaj na stale (...)

 • 22 Lipca 2005

  Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  ZAINTERESOWANYM TA STRONA A W SZCZEGÖLNOSCI PANU JACKU-BARDZO PROSZE O INFORMACJE;CZY NALEZA SIE ALIMENTY MIJEMU DZIECKU;JEZELI WESZLAM W ZWIAZEK MALZENSKI Z INNYM MEZCZYZNA W NIEMCZECH;ALE MALZENSTWO NIEJEST ZLEGALIZOWANE W POLACE:W POLSCE MAM MELDUNEK STALY;MIESZKAM W (...)

 • 3 Lipca 2008

  Matka mojego Syna chce odebrać mi dziecko, ktore porzuciła rok temu...

  Witam, Jestem ojcem 4-ro latka, od roku wychowuje swojego Synka sam... Matka dziecka wyjechala za granice mimo iz miala w Polsce mozliwosc podjecia normalnej pracy za srednie ale nie najgorsze pieniadze... niestety wybrala mrzonki o super zyciu... Raz po raz przedluzala swoj pobyt, teraz okazuje sie ze (...)

 • 6 Stycznia 2013

  Ciąża, pomoc państwa itp.

  Jestem w ciąży, ojciec dziecka pracuje w Norwegii, ja obecnie dalej się uczę (zaocznie) i jestem ubezpieczona w Urzędzie Pracy. Chciałabym się dowiedzieć o jakie pomoce finansowe po urodzeniu dziecka mogę się starać ja i ewentualnie ojciec dziecka i co jest nam potrzebne. (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać nadpłacony podatek za granica (monika) Musisz okazać się dokumentem , iż pracowałaś za granicą w urzędzie skarbowym w (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.