Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową

Jakie czynności konieczne są do przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową?Do przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobowa wymagane jest przeprowadzenie następujących czynności:sporządzenie planu przekształcenia spółki wraz z załącznikami oraz opinią biegłego rewidenta,zawiadomienie wspólników o przekształceniu,powzięcie uchwały o przekształceniu spółki,określenie wspólników prowadzących sprawy spółki i reprezentujących ją,zawarcie umowy spółki,dokonanie w rejestrze wpisu spółki przekształconej i wykreślenie spółki przekształcanej.Co powinien zawierać plan przekształcenia spółki z o.o.?Plan przekształcenia spółki wraz z załącznikami zawiera podstawowe informacje dotyczące spółki przekształcanej (...)

Forum - rg-1 dla spółki z o.o.- przykład

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  roku w PL widziec sie z synem.Wieczne nadgodziny ,ubranka,prezenty moja przyjemnosc byla!Co z tego mam teraz klutnie o 20? bo chce 180? a ja ledwo moge wykrzesac 160? ale place miesiac w miesiac!!!wydaje wiecej niz zarabiam bo juz nie bende wymienial ,kart credytowych,debetow itp;itd;Staszy mnie (...)

 • 31 Stycznia 2003

  Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony do granic możliwości system podatkowy w naszym kraju. Chcielibyśmy poznać Państwa opinie na ten temat. Pragniemy także dowiedzieć się, jakie konkretne rozwiązania (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  ajedrzejczak@wp.pl Agata chciałabym żeby ktoś mi przesłał wniosek albo pozew o polisę posagową. Nie mam już siły. Czekam już tak długo i nic. Pomóżcie. Z góry dziekuje. Pozdrawiam Mail ajedrzejczak@wp.pl GG 3311232 Agata Witam Serdecznie Nazywam się Michał Bachorz i jestem z Teleekspressu. (...)

 • 13 Listopada 2011

  SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści tego postanowienia ? Przekopałem net i nic! B proszę o pomoc Pozdrawiam Skutki zaskarżenia postanowienia o zniesieniu współwłasności (...)

 • 2 Czerwca 2010

  Spółka cywilna i Spółka Z o.o

  Witam, mam pytania odnośnie spółki cywilnej i spółki z o.o. Czym one się dokładnie różnią? Jakie są ich plusy i minusy? Oraz czy można przerejestrować spółkę cywilną na spółkę z o.o.? Spółka cywilna jest spółką osobową. Do jej rejestracji wystarczy (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.