Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kto może przejść na emeryturę pomostową?

Od 1 stycznia 2009 r. obowiązuje większość przepisów ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych. Ustawa ta określa: warunki nabywania i utraty prawa do emerytur i rekompensat przez niektórych pracowników wykonujących pracę w szcze­gólnych warunkach lub o szczególnym charakterze, zwanych dalej „emeryturami pomostowymi";rodzaje prac w szczególnych warunkach i prac o szczególnym charakterze, których wykonywanie uprawnia do emerytury pomostowej;zasady postępowania w sprawach emerytur pomostowych; organizację i zasady działania Funduszu Emerytur Pomostowych;zasady i tryb opłacania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych oraz zasady finansowania emerytur pomostowych i rekompensat;obowiązki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz płatników składek w zakresie tworzenia i prowadzenia centralnego rejestru (...)

Forum - rewaloryzacja emerytur od 01.03.2011

 • 16 Lutego 2011

  Rewaloryzacja emerytur

  Czy w marcu emerytury będą już wyższe czy dopiero w kwietniu? Bardzo proszę o odpowiedź.

 • 31 Stycznia 2002

  Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez jakiś czas. Po czym odechciewa mu się. Czekasz, prosisz, przekanujesz. Nieźle sobie radzisz i bez alimentów, ale gdyby doszło do twojej pensji jeszcze 500 (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu rodzicach nie wiem dlaczego nie pracujesz więc trudno mi się wypowiadać. Alimenty zależą od potrzeb dziecka tego ile ma lat, od twojej (...)

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona o kradzież ( śmiesznej i małej kwoty) i o opuszczenie tej pracy.Czy jest możliwość pozwania takiego pracodawcy (po pierwsze była to praca a czarno, po (...)

 • 7 Września 2011

  Zmiana mieszkania i "pozbycie" się uciążliwego, dorosłego dziecka - jak najlepiej?

  Witam! Od paru miesięcy pracuję z nowym kolegą Romkiem, który ma specyficzne problemy z córka. Mam nadzieję, ktoś z Państwa udzieli porady, jakie przedsięwziąć kroki, aby "wilk był syty i owca cała" Do rzeczy. Romek wraz z żoną są użytkownikami mieszkania spółdzielczego (nie wykupionego). (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.