Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Choroby zawodowe. Jakie świadczenia przysługują z tytułu choroby zawodowej?

Skąd pochodzą fundusze na świadczenia z tytułu chorób zawodowych? Świadczenia z tytułu chorób zawodowych wypłacane są z tzw. ubezpieczenia wypadkowego. Prawo do świadczeń mają osoby objęte tym ubezpieczeniem z racji zatrudnienia na podstawie umów o pracę, umów cywilnoprawnych (zlecenie, umowa agencyjna), gdzie praca wykonywana jest w siedzibie zleceniodawcy, a także przedsiębiorcy opłacający składkę wypadkową z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, twórcy, artyści, duchowni, bezrobotni odbywający staż lub szkolenie, posłowie, senatorowie. Do nowej ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, która obowiązuje od 1 stycznia 2003 r. wprowadzono sporo zmian w zakresie przyznawania i wypłacania świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego finansowane (...)

Forum - renta socjalna a praca na umowe zlecenie

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  co, bo z pierwszej reki mam informacje ze nie mile widziane jest doinformowywanie sie, bo to funkcja spoleczna;). Uwazam za paranoje, ze pracujemy 'spokecznie' za tzw. ryczalty. Powinnismu pracowac na umowe zlecenie, a nie udawac ze robimy to tylko dla satysfakcji. Nie przecze ze trzeba sie (...)

 • 18 Stycznia 2006

  Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, ale mam dodatkową pracę na umowę zlecenie. Jak będę musiała (lub chciała) w ciążyprzejść na L4 to czy będę mogła (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  narażona na jakikolwiek stres. Dbajmy o swoje maleństwa dziewczyny, nic nie jest ważniejsze! kasia prawo-pracy.net [b]Witam Mam pytanko... okazało się że jestem w początkowej ciąży (5 tyg). Umowa na czas okreslony kończy mi się 30 listopada i mam dostać umowę na czas nieokreślony. (...)

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  powiedzcie mi jak to jest mialam umowe o prace przedluzaną co miesiac umowa bylo od marca teraz od czerwca dal mi umowe zlecenie tez na miesiac i tak caly czas co miesiac co miesiac :-((( czy to tak moze byc jak dlugo mozna byc na umowie zlecenie ?????? Hallyna prawo-pracy.net (...)

 • 3 Stycznia 2006

  Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę o odpowiedz. Prawo do 26 dni urlpu przysługuje dopiero po przepracwaniu 10 lat więc Pan ma (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.