Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

Kto może się ubiegać o zwrot VAT?  Zwroty osobom fizycznym części wydatków, poniesionych przez nie na zakup materiałów budowlanych w związku z budową lub remontem budynków mieszkalnych czy ich części wraz z infrastrukturą, mają być pokryte z budżetu państwa i wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych. Osobą fizyczną jest każdy człowiek od urodzenia aż do śmierci. Nie ma przy tym znaczenia zdolność do czynności prawnych. W związku z tym również osoby małoletnie (jeśli spełnią pozostałe warunki określone w ustawie) mogą domagać się zwrotu wydatków na budowę, które poniosły.  Uprawnionymi do zwrotu wydatków są zatem osoby fizyczne (nie tylko podatnicy), niezależnie od ich obywatelstwa czy kraju opodatkowania. W związku z tym również osoby fizyczne mające (...)

Forum - różnica vat na materiały budowlane parapety

 • 14 Września 2010

  zwrot vat - czy można????

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy możliwy jest zwrot vat-u na formularzu VZM dla żony właściciela domu w którym dokonano remontu za zakupione materiały budowlane. Dokładniej to wygląda to tak: - budynek i gospodarstwo przepisane jest dla pana X - pan X żeni się z panią (...)

 • 27 Grudnia 2011

  Zwrot VAT za materiały budowlane

  Chej mam pytanko, czy zwrot podatku za materiały budowlane jest jakoś określony czasowo? Tzn czy jest coś takiego jak przedawnienie w tym temacie? Można np domogać sie zzwrotu VAT np sprzed 2 lat? jeżeli kupowałeś materiały niezbędne do budowy lub remontu, to możesz występować (...)

 • 30 Listopada 2011

  Limity VAT na materiały budowlane wzrosną?

  Witam Jest to mój pierwszy post więc za wszelkie popełnione błędy z góry przepraszam. Moje pytanie dotyczy prawa podatkowego. Chciałabym się dowiedzieć czy limity VAT na materiały budowlane mają wzrosnać?! limit będzie wyższy jeśli złożysz wnioski o zwrot VAT (...)

 • 21 Czerwca 2011

  Limit zwrotu VAT za materiały budowlane

  Chciałabym się ubiegać o zwrot VAT za materiały budowlane. Jakie są Limity zwrotów dla osób, które złożyły pierwszy wniosek o zwrot VAT przed do 31 grudnia 2010 r., a w 2011 roku składają kolejny wniosek w II kwartale? W przypadku wniosków składanych w II kwartale (...)

 • 27 Listopada 2012

  Zwrot VAT za materiały budowlane ? 2012!

  Stawka VAT za materiały budowlane wynosi od 01.01.2011 roku zasadniczo 23%. Zgodnie z ustawą o zwrocie osobom fizycznym części wydatków dotyczących budownictwa mieszkaniowego w 2006 roku, osoby te mogą żądać od państwa zwrócenia części VAT\'u , o ile samodzielnie budują (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.