Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika?

  Uzasadnione i nieuzasadnione przyczyny rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia Kodeks pracy daje zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy prawo rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia. Rozwiązanie może być dokonane tak z przyczyn zawinionych, jak i niezawinionych. Prawidłowe wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, jak i rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, wymaga istnienia przyczyny wypowiedzenia czy rozwiązania oraz wskazania jej w piśmie skierowanym do pracownika.   Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia jest jednostronnym oświadczeniem woli skierowanym przez jedną ze stron stosunku pracy do drugiej i nie wymagające akceptacji. Oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę złożone przez pracodawcę wymaga opinii reprezentującej pracownika zakładowej organizacji związkowej. Zarówno (...)

Forum - pytania i odpowiedzi na mistrza fryzjerstwa

 • 23 Kwietnia 2006

  pszczoły sąsiada

  pasieki to może to być problem zeby gdzieś je przenieść. Mój sąsiad ma 4 ule w odległości 2 metrów od mojej działki, i nie zamierza nic z tym zrobić . Mam małe dziecko , za uzytkowanie gruntu płace pieniądze i po co skoro nie mogę z niego korzystać. Normalnie chcę mi się wyć (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  gdyz on moze "po prostu nie chciec ze mna rozmawiac". BRAWO! Dowiedzialem sie jeszcze ze sa bardzo kompetentnymi konsultantami poniwaz moga mi odpowiedzic na kazde zadane przeze mnie pytanie dotyczace sprawy zwrotu podatku lub uslug ktore proponuja. oczywiscie bardzo mnie to ucieszylo i zapytalem (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z góry dziękuję za pomoc. Asia Wszystkie sądy przechodzą na nowy system,ale są w różnym stopniu zaawansowania.Nie bardzo rozumiem do czego Ci jest taka informacja potrzebna.Wszędzie jeszcze działają kuratorzy społeczni i (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, czy nie, na dziecko i w jakim ono jest wieku. W drugim zdaniu ile uważacie,że powinniście dostawać, by było dla dziecka dobrze i (...)

 • 7 Kwietnia 2008

  Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  . byli w podobnej sytuacji lub wiedzą coś wiecej na temat moich praw i miżliwości z góry bardzo dziękuję. m... alimenty.pl Witam serdecznie! Nazywam się Maria. W ciągu 30 lat przez mój gabinet przewineło się tysiące osób szukających odpowiedzi na swoje pytania (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.