Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

rejestracja w swoim urzędzie skarbowym. Należy jednak pamiętać, że rejestracji w zakresie dostaw mogą dokonać jedynie podatnicy zarejestrowani jako VAT-czynni, a więc płacący VAT. Oznacza to, że podatnik zwolniony nie może zostać zarejestrowany jako podatnik VAT-UE na potrzeby dostaw (może być natomiast zarejestrowany jako VAT-UE na potrzeby nabyć). Jakie obowiązki w zakresie rejestracji ciążą na

Forum - pszenżyto stawka vat

 • 15 Grudnia 2010

  Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co 5 i 8 a na co 23%? W uzasadnieniu projektu napisano: \"Wzrost stawek nie obejmie podstawowych produktów żywnościowych, co pozwoli uchronić mniej zamożną (...)

 • 29 Kwietnia 2011

  Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

  Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 kwietnia * stawka na ciastka (zależnie od terminu ważności) 23 proc. (ponad 14 dni) -> 8 proc. (do 45 dni) od 1 kwietnia * nieodpłatne przekazania związane (...)

 • 8 Marca 2005

  zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie faktury. Sprawdzając wszystko po kolei zobaczyłam, że mam jedną fakturę, z której Vat odliczyłam w lipcu a datę zapłaty mam na wyciągu 2 sierpień, (...)

 • 16 Grudnia 2010

  Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

  Nowy projekt nowelizacji ustawy o VAT już od 1 stycznia 2011 r. zmienia stawki VAT. Oto informacje na ten temat: 22% stawka podstawowa wzrasta do 23%, stawka 7% wzrasta do 8%, wprowadzona zostaje stawka 5%. VAT w górę a płaca minimalna na tym samym poziomie (...)

 • 3 Sierpnia 2012

  Zapłacony vat w holandii nie polsce

  Witam. Potrzebuje bardzo waszej porady. odnośnie tematu. Ja jako komis samochodowy zakupiłem samochodu w holandii w cenie brutto ( czyli mam na fakturze cenę netto plus podatek i na końcu cenę brutto. Myślałem ze jak kupiłem samochody w cenie brutto to w polsce mogę je normalnie sprzedać (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.