Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ulgi na przejazdy nauczycieli - zmiana w 2014 roku

Od 1 stycznia 2014 roku nauczyciele przedszkoli otrzymają prawo do ulg w przejazdach publicznym transportem zbiorowym kolejowym i autobusowym, które dotychczas posiadali nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele akademiccy. Jednocześnie ulga, o której mowa, zostaje obniżona z 37% do 33%. W obecnym stanie prawnym nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych oraz autobusowego w komunikacji zwykłej, przysługuje uprawnienie do ulgowych przejazdów. Ulga wynosi 37% i jest przyznawana na podstawie biletów jednorazowych lub miesięcznych imiennych (transport kolejowy) oraz na podstawie biletów imiennych miesięcznych (transport autobusowy). (...)

Forum - przepisy dotyczące żywienia zbiorowego

 • 17 Lutego 2010

  I co dalej 50cio latku?

  Szanowni Państwo,kieruję ten list do Was/ tzn: Osób dobrze znający przepisy kodeksu pracy/ bo niestety inne żródła zawiodły. Otóż jestem 52 latkiem z 25 letnim doświadczeniem w handlu i gastronomii a z zawodu jestem kucharzem żywienia zbiorowego./ W latach (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede mogla chyba wykorzystac jeszcze 21 dni urlopu po skonczonym zwolnieniu ale czy potem pracodawca musi wyslac mnie na urlop bezplatny? Zwolnic mnie (...)

 • 28 Kwietnia 2011

  Piwko w miejscu publicznym - czyli gdzie ???

  Czy na pewno wiecie, gdzie nie można spożywać alkoholu? Przepisy dokładnie określają takie miejsca. Są to: * tereny szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych oraz domów studenckich; * zakłady pracy i miejsca zbiorowego żywienia pracowników; * (...)

 • 27 Września 2005

  zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  ONI nazywaja tak wszystkich niestety nawet tych co nie mieli wg nich uczciwych zamiarow fala81 To doskonała rada i szukam chętnych do złożenia pozwu zbiorowego zarówno przeciw Plus GSM jaki i firmie

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.