Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym?

Czym jest postępowanie nakazowe? Postępowanie nakazowe jest jednym ze szczególnych postępowań procesu cywilnego, którego skutkiem jest wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Uzyskane w ten sposób orzeczenie sądu, ma szczególną moc, nawet bez konieczności nadawania mu klauzuli wykonalności, stąd też osoba na rzecz której zostało wydane takie orzeczenie ma o wiele większe uprawnienia w stosunku do pozwanego, niż w sytuacji gdyby uzyskała zwykły wyrok w sprawie czy też nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. W postępowaniu nakazowym można dochodzić wyłącznie roszczeń pieniężnych bądź też świadczenia innych rzeczy zamiennych.   Jaki sąd jest właściwy w sprawach o nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym? Pozew o rozpoznanie sprawy w trybie postępowania nakazowego może zostać (...)

Forum - przedsądowe wezwanie do zapłaty za nadgodziny

 • 5 Sierpnia 2004

  intrum justitia - pilne

  47,78 zł 2.Firma intrum justitia przesyła wezwanie do zapłaty i co ciekawe stawka się zmienia automatycznie : 47,78 zł zaległa zapłata... 2,41 zł odsetki za zwłokę do dnia ...... 5,00 zł koszty postępowania 55,19 zł uregulowac w ciągu 7 dni (zwałka ) Czy firmy (...)

 • 7 Grudnia 2011

  Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

  Witam wszystkich użytkowników forum i odwiedzających z ?doskoku?. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa dotyczy długu i jego odzyskania. Czytałem forum i zapoznałem się z poprzednimi postami dotyczącymi tematyki. Piszę ponieważ moja sprawa (...)

 • 27 Września 2005

  zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  pakietach za marne grosze !!!!(za ułamek procenta) Dlatego tak firma windykacyjnym zależy na odzyskaniu długu i używają do tego sposobów nękania zastraszania działania na psychikę przeciwnika żeby pękł ! I tu tyle piszecie a wydaje mi sie ze najlepszym rozwiązaniem jest podać (...)

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  pięknie Pan pisze na forum, że bywają pomyłki które po wytłumaczeniu szybko wycofujecie i zwracacie sprawę swojemu klientowi. Nie wierze w to co Pan pisze na podstawie mojej tak prostej do rozwiązania sprawy. Za umieszczenie mnie na Waszej liście dłużników i posługiwaniem się moimi (...)

 • 11 Września 2006

  Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  przyznanie sie do winy) iwonka.ban Witam! Od ostatniego wpisu minęło trochę czasu, ale firma Intrum nie śpi... U mnie również były problemy z ubezpieczeniem samochodu... Zadzwonili do mojego ojca, ale że on był za granicą, więc sprawą zajęłam się ja. Pierwszy telefon był (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.