Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wszystko o protokołach w postępowaniu karnym

Zagadnienia ogólneKodeks postępowania karnego rozróżnia czynności, z których protokół musi być sporządzony, oraz czynności, z których protokół można sporządzić, ale nie jest to bezwzględnie konieczne. Zgodnie z art. 143 § 1 k.p.k., zawsze należy sporządzić protokół z:przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie, wniosku o ściganie i jego cofnięcia, przesłuchania oskarżonego, świadka, biegłego i kuratora, dokonania oględzin, dokonania otwarcia zwłok oraz wyjęcia zwłok z grobu, przeprowadzenia eksperymentu, konfrontacji oraz okazania, przeszukania osoby, miejsca, rzeczy i systemu informatycznego oraz zatrzymania rzeczy i danych informatycznych, otwarcia korespondencji i przesyłki oraz odtworzenia utrwalonych zapisów, zaznajomienia podejrzanego z materiałami (...)

Forum - protokół oględzin rzeczy

 • 16 Grudnia 2003

  Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt jaki jest stan faktyczny i czy rzeczywiscie takie naloty maja miejsce chcialbym zapytac czy i kto ma prawo wejsc do mojego domu/firmy na podstawie jakiego dokumentu (...)

 • 26 Listopada 2012

  AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

  Witam, Zostałem oskarżony o kradzież z art. 278kk oraz 12kk, dostałem wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, oczywiście doszła do tego kara grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 10 zł, co najgorsze dostałem obowiązek naprawienia szkody w kwocie 50 tys zł. Sprawa wygląda tak, (...)

 • 18 Czerwca 2005

  Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

  Mam mały problem i nie wiem co zrobić? Chodzi mianowicie o to, że popełniłem przestępstwo z art. 278a § 1kk, 275 § 1kk, 276kk z zw. z art. 12kk tzn. że wtargnąłem na teren posesji i wykorzystując brak nadzoru osobowego i zabezpieczeń antywłamaniowych, działając w czynie ciągłym dostałem się (...)

 • 5 Listopada 2009

  Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe płatne na czas rekonwalescencji,i czy należy się jednorazowe odszkodowanie.Poraz pierwszy mam wypadek i niewiem jak się do tego zabrać,doradzcie co (...)

 • 2 Grudnia 2002

  Wizja lokalna!!!

  Sprawa o którą pytam nie dotyczy bezpośrednio mnie lecz znajomej, z tego też względu mogą być jakieś nieścisłości.Na 9 grudnia ma wyznaczoną WIZJE LOKALNĄ (w związku ze sprawą dotyczącą podziału majątku).Są cztery strony sporu- trzy mają adwokatów, czwarta zrezygnowała z prawnika i sama (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.