Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Świadectwo pracy - treść, tryb wydawania i prostowania, sposób wypełniania

Jaka jest treść świadectwa pracy? W świadectwie pracy należy podać informacje dotyczące okresu i rodzaju wykonywanej przez pracownika pracy zajmowanych przez niego stanowisk, trybu rozwiązania umowy o pracę (np. za porozumieniem stron, za wypowiedzeniem lub bez wypowiedzenia) albo okoliczności wygaśnięcia umowy o pracę. Ponadto w świadectwie pracy zamieszcza się informacje niezbędne do ustalenia uprawnień pracowniczych i uprawnień z ubezpieczenia społecznego, dotyczących: wymiaru czasu pracy pracownika w czasie trwania umowy o pracę, podstawy prawnej rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, urlopu wypoczynkowego wykorzystanego przez pracownika w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy, wykorzystania dodatkowego urlopu albo innego uprawnienia lub świadczenia, przewidzianego (...)

Forum - prośba o wydanie świadectwa pracy

 • 7 Czerwca 2008

  Jestem na urlopie czy bez pracy?

  Miałam podpisaną umowę na czas określony do listopada b.r. Tydzień temu podpisałam pismo o treści: ''Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron: Zgodnie z art. 30&1 pkt. 1 Kodeksu pracy strony umowy o pracę .......... zgodnie oświadczają, że umowa o (...)

 • 21 Maja 2004

  Wydanie świadectwa pracy

  Kilka miesięcy temu zacząłem szukać nowej pracy ponieważ pracodawca nie wypłacał na czas należnych wypłat i dotychczasowa praca przestała mi odpowiadać z różnych powodów Pracodawca postanowił mnie zwolnić gdy się o tym dowiedział przez dwa ostatnie miesiące wypowiedzenia nie otrzymywałem (...)

 • 30 Września 2003

  pomocy !!!!!!!!!! mam problem ze świadectwem pracy

  byłam zatrudniona w firmie na okres próbny od 02-06-2003 do 02-09-2003 po tym okresie przez kolejne 9(dni robocze) dni przychodziłam do pracy . 09-09-2003 otrzymałam od szefowej mową umowę ze względu na nie korzystne warunki poprosiłam o jeden dzień na zastanowienia . Następnego dnia szefowej (...)

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego mimo iż spisaliśmy standardową umowę najmu. Wyprowadziliśmy się z tego mieszkania w grudniu - nie informując o tym wcześniej właścicielki, (...)

 • 8 Grudnia 2006

  Problem ze zwolnieniem

  Witam sedecznie wszystkich użytkowników i na dzień dobry proszę o pomóc w rozwianiu moich wątpliwości. Obecnie jestem zatrudniony na umowę o pracę na czas określony (jest to już moja druga umowa - pierwsza była na 3 miesiące). Chciałbym jednak rozwiązać umowę, ze względu na brak (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.