Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu, zawierającego właściwą adnotację o spełnieniu tych wymagań. Następnie podatnik musi udać się z kopią zaświadczenia otrzymanego od stacji diagnostycznej do właściwego urzędu skarbowego – podatnik jest obowiązany dostarczyć to zaświadczenie naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania. Ustawodawca przewidział również sankcje w razie utraty warunków pozwalających na pełne odliczenie podatku. W razie więc, gdy w pojeździe, dla którego wydano zaświadczenie przez okręgową stację kontroli, zostały wprowadzone zmiany, w wyniku których pojazd nie spełnia ww. wymagań, podatnik obowiązany jest do pisemnego (...)

Forum - prośba o niekaranie do urzędu skarbowego wzór

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  nią za plecami) zaczął wydzwaniać do moich rodziców i do mnie i nas straszyć... Tym się szczerze mówiąc zbytnio nie przejmuję, ale jesli oni tak zaczęli pogrywać chciałbym załatwić sprawę inaczej. Po pierwsze złożę doniesienie na Policję o nękaniu nas telefonami(i moich (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  firma,pzu tylko zeruje na ludziach! olgagoral Pacownik PZU powinien cie poinformowac o tym iz mozna sie odwolywac w celu dostania wiekszej sumy. Jesli tego nie zrobi, a kwite otrzymasz, mozesz wniesc sprawe do sądu? czy tak? Piko Witam jeśli nie sprawi to Pani kłopotu chciałbym się skontaktować (...)

 • 1 Kwietnia 2010

  Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu na niemieckim dowodzie rejestracyjnym. Ostatni właściciel auto wyrejestrował i wstawił do komisu i ja zakupiłem to auto od komisu (brak pieczątki- (...)

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  , planuje isc na studia, jestem nie pracujacy, jakie beda konsekwencje jak tego mandatu nie zapłace? Mieszkam z rodzicami i jest na nich utrzymaniu. prosze o pomoc pozdrawiam !! Kolego, sytuacja twoja może wyglądać w następujący sposób: otrzymałeś mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym (...)

 • 6 Października 2005

  Ratunku Kruk ściga PILNE

  symbolicznej złotówki) 3. Przypuśćmy , że jednak nie podpisaliście zgody o rozłożenie na raty oraz nie wpłaciliści żadnej kwoty Krukowi czy Cyfrze - czyli wasza sprawa jest przedawniona - może się mimo to zdarzyć, że Kruk i tak odda waszą sprawę do sądu (chociaż jest to mało (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.