Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  1 maja 2004 r. Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Od tego dnia Polacy zatrudnieni w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli w Islandii, Lichtensteinie i Norwegii) objęci zostali ochroną, jaką gwarantuje koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego. Od kwietnia 2006 r. zasady koordynacji mają także zastosowanie do Polaków podejmujących aktywność zawodową w Szwajcarii.   Przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego zawierają reguły, dzięki którym osoby podejmujące pracę równocześnie lub kolejno w kilku państwach członkowskich, unikają negatywnych następstw podlegania systemom zabezpieczenia społecznego różnych państw. Zapewniają równe traktowanie każdego obywatela Unii i dają prawo do (...)

Forum - prawo meldunkowe w polsce

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  ???proszę o odpowiedź na sebay_moda@o2.pl Seba prawo-cywilne.net Mam taki problem.Mąż wynajmuje mieszkanie w starym budownictwie młodym ludziom z dziećmi.Nie są w nim zameldowani. Mieszkanie jest w starym

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  ubezpieczonego. suavec Witam mam takie pytanie :Mam ponad 6 miesięcy,umowa na czas określony.wcześniej pracowałam w innym zakładzie i mam przepracowane w tamtym 15 lat.Czy dostanę zasiłek wychowawczy płatny?Gdzie to należy załatwiać. monika prawo-pracy.net to jak to faktycznie (...)

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  prosze prosze!!!!! Amelka prawo-pracy.net Mam pytanie jestem funkcjonariuszem celnym pracuję na podstawie mianowania czy za dzień 3 maja należy mi się dzien wolny od pracy? mój system pracy jest od poniedziałku do piątku 8 godzin. Przemek prawo-pracy.net Cześć. Ja natomiast pracuję w (...)

 • 10 Stycznia 2001

  Prawo meldunkowe

  Proszę o wyjaśnienie relacji pomiędzy miejscem zameldowania na pobyt stały a miejscem stałego pobytu wynoszącym ponad 183 dni w roku. Jakie akty prawne to normują? Sprawa dotyczy osoby zagranicznej. (Edyta) To mniej więcje taka różnica jak pomiędzy faktycznym posiadaniem samochodu a posiadaniem (...)

 • 10 Grudnia 2009

  gdzie można kupić prawo jazdy

  sumieniem nie dosc ze miedzynarodowe prawo jazdy oryginalne!! mialem kontrole i 0 problemow a co najwazniejsze wymienilam w polsce i teraz mam polskie i miedzynarodowe prawo jazdy!! W koncu normalna uczciwa osoba! Dziekuje panie Marcinie! beataxxx CZY TO NADAL AKTUALNE I ILE (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.