Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

Pod pojęciem spadku kryje się ogół praw i obowiązków zmarłego, które przechodzą na spadkobierców w drodze spadkobrania. Nie należą jednak do spadku praw i obowiązki ściśle związane z osobą zmarłego, jak również prawa, które z chwilą śmierci spadkodawcy przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami. Aby więc zaliczyć prawo lub obowiązek do spadku, musi spełniać łącznie następujące warunki: mieć charakter cywilnoprawny, mieć charakter majątkowy, nie być ściśle związane z osoba zmarłego oraz nie należeć do praw, które przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.Co decyduje o cywilnoprawnym charakterze praw i obowiązków?Do spadku wchodzą wyłącznie prawa i obowiązki majątkowe zmarłego o charakterze cywilnoprawnym. (...)

Forum - prawa osoby zameldowanej

 • 5 Września 2003

  GMINA NIE CHCE MNIE ZAMELDOWAC NA STAŁE U BABCI !

  Moja babcia posiada mieszkanie komunalne ,ale będące w dyspozycji MSW. Msw nie daje zgody na meldunek stały,więc jestem zameldowana od roku tymszasowo i przedłużam co pół roku. Mniej więcej rok temu przy okazji meldunku czasowego dowiedziałam sie w Gminie na Nowogrodzkiej,że meldują na stałe wnuczki (...)

 • 2 Czerwca 2010

  Zameldowanie

  Witam, mam pytanie, czy mogę nie wpuścić osoby zameldowanej w moim mieszkaniu, ale nieposiadającej ani umowy najmu anie żadnego innego tytułu do tego mieszkania? Nie ma takiej możliwości. Jeśli osoba posiada zameldowanie w lokalu i stawi się np w asyście policji będzie musiała zostać (...)

 • 13 Września 2004

  wymeldowanie - eksmisja

  Jak pozbyć sie osoby /bez prawa własności / zameldowanej od 20 lat w domu jednorodzinnym bedącym moją własnością - osoba ta nie wyraża zgody - ja chcę sprzedać dom bo nie stać mnie na jego utrzymanie. Wiem że trudno taką osobę wymeldować ale może są jakieś inne sposoby : (...)

 • 15 Lipca 2003

  Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

  Witam, wynajmuje w Warszawie mieszkanie, ale wlascicielka tego mieszkania nie podpisala ze mna oficjalnej umowy o najem lokalu w zwiazku z tym, ze nie chce odprowadzac od tego podatku. Na stale zameldowany jestem dosc daleko stad i nuzace jest jezdzenie z kazda glupia sprawa kawal drogi. Chcialbym sie wiec na (...)

 • 10 Grudnia 2009

  gdzie można kupić prawo jazdy

  KUPIĘ PRAWKO W UK JESTEM Z MANCHESTER JEŻELI MA KTOŚ DO ZAŁATWIENIA PROSZĘ O KONTAKT I PROSZĘ NAPISZ JAK SIĘ TO ODBYWA I ILE TO KOSZTUJE TU TAJ. Kon- Armen2811@o2.PL POZDRO ALL Pomogę zdać prawo jazdy.no niestety musze pobrac zaliczke ale to nie ode mnie zależy bo kusze najpierw 3 osoby opłacić (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.