Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak zostać pracownikiem ochrony?

Kto może zajmować się ochroną osób i mienia?  Zgodnie przepisami, zadania ochrony osób i mienia realizowane przez wewnętrzne służby ochrony (czyli uzbrojone i umundurowane zespoły pracowników przedsiębiorców lub jednostek organizacyjnych, powołane do ich ochrony) oraz przedsiębiorców, którzy uzyskali koncesję w zakresie usług ochrony osób i mienia, wykonują pracownicy ochrony. Pracownikiem ochrony może zaś być osoba posiadająca licencję pracownika ochrony fizycznej lub licencję pracownika zabezpieczenia technicznego i wykonująca zadania ochrony w ramach wewnętrznej służby ochrony albo na rzecz przedsiębiorcy, który uzyskał koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, lub osoba wykonująca zadania ochrony w zakresie niewymagającym licencji. Pracownikiem ochrony jest zarówno osoba zatrudniona na (...)

Forum - pracownik administracyjny zakres obowiązków

 • 20 Grudnia 2001

  Opinia o pracowniku.

  Co powinna zawierać służbowa opinia o pracowniku ? (olej) Od 1996 r. konstrukcja opinii o pracę została z przepisów prawa pracy usunięta. Tak więc nie ma obowiązku jej wystawiania. Nie oznacza to oczywiście, że pracodawca nie może - na wniosek pracownika - wystawić mu czegoś w rodzaju referencji. (...)

 • 14 Marca 2011

  zakres obowiązków pracownika a podpis pracodawcy

  Witam W ostatnim czasie nasz pracodawca podjął decyzję o sporządzeniu zakresu czynności na piśmie (wcześniej był tylko przekazywany ustnie). Dokument, który otrzymaliśmy (naszym zdaniem niezgodny z jakimkolwiek wzorem tego typu dokumentów) zawiera w lewym górnym rogu nazwę firmy, dalej nazwisko pracownika, (...)

 • 7 Października 2010

  Szef każe mi wykonywać czynności, które nie są uwzględnione w umowie - czy mogę odmówić?

  Mój szef bez spisania tego w umowie bądź aneksie poszerzył mi zakres obowiązków w pracy. Ja staram się wykonywać jego dodatkowe polecenia, ale zastanawiam się, czy jeśli nie zostało to podane na piśmie, to czy takie polecenie jest ważne. Czy mogę nie wykonywać dodatkowych prac czy (...)

 • 27 Stycznia 2009

  Czy należy się odprawa, ew. odszkodowanie ?

  Witam, chciałbym zadać dwa pytania odnosnie mojej sytuacji. Z dniem 26 1 2009 zostałem zwolniony z pracy za wypowiedzeniem przez pracodawce, powód tego zwolnienia był taki, iż nie wykonałem polecenia przełożonego, nie stosowałem się niby do mojego zakresu obowiązków na moim stanowisku, zakresu (...)

 • 26 Sierpnia 2004

  księgi wieczyste

  Interesuje mnie wszystko na temat pracy w Wydziale Hipoteki i Ksiag Wieczystych, zakres obowiązków, zarobki. Czekam na każdą odpowiedź. Pozdrawiam Goga (goga25) Na początek: 1.Aplikacja - referendarz sądowy 2.Zakres wyznaczają ustawy np. kpc 3.Zarobki na początek całkiem niezłe (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.