Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Obowiązek zawarcia umowy z Funduszem Emerytalnym, zasady rozliczeń pomiędzy ZUS a OFE

Działalność Funduszu Emerytalnego polega na gromadzeniu środków pieniężnych i ich lokowaniu, z przeznaczeniem na wypłatę członkom funduszu po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego. Głównym organem funduszu jest towarzystwo emerytalne, które tworzy fundusz oraz, jako jego organ, zarządza nim i reprezentuje w stosunkach z osobami trzecimi. Wyróżniamy otwarte i pracownicze fundusze emerytalne (pracowniczy fundusz oznacza fundusz emerytalny, który został utworzony i jest zarządzany przez pracownicze towarzystwo, natomiast otwarty fundusz oznacza fundusz emerytalny, który został utworzony i jest zarządzany przez powszechne towarzystwo). Kto ma obowiązek zawrzeć umowę z otwartym funduszem emerytalnym?Ubezpieczony (czyli osoba fizyczna podlegająca choćby jednemu z ubezpieczeń społecznych (...)

Forum - pracowniczy fundusz socjalny

 • 9 Grudnia 2004

  Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, przecież pracuje tylko pracownik zatrudniony w firmie a nie jego dzieci lub małżonek. Na moje zapytanie, mój zakład odpowiedział, że: Wysokość odpisu (...)

 • 30 Sierpnia 2010

  Fundusz socjalny

  Witam Mam takie pytanie kiedy pracodawca musi posiadać fundusz socjalny?Z góry dziękuje za odpowiedzi

 • 29 Grudnia 2009

  Fundusz Socjalny !!?!!

  Witam !! Pracuję w małym, prywatnym przedsiębiorstwie, które zatrunia mniej niż 20 osób. I mam takie pytanie: => ja jako pracownik moge gdzieś sprawdzić czy mój pracodawca kożysta ze środków pieniężnych (...)

 • 23 Maja 2011

  fundusz socjalny w firmie

  witam, takie pytanie czy pracodawca zatrudniający powyżej 30 pracowników musi posiadać fundusz socjalny?? od czego jest to uzależnione czy tylko od ilości osób zatrudnionych w firmie ? Ogólnie pracodawca zatrudniający 1 stycznia danego roku kalendarzowego co najmniej 20 pracowników (...)

 • 16 Lipca 2007

  czy gmina ma obowiązek wyremontować mieszkanie komunalne?

  Niebawem zostanie przyznane mi mieszkanie komunalne ale nie wiem czy gmina ma obowiązek wyremontować to mieszkanie zanim zostanie mi ono przekazane? Słyszałam że podobno musi zostać wyremontowane oraz muszą zostać wymienione wszystkie sanitariaty oraz drzwi i okna a jeśli gmina tego nie zrobi mam prawo (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.