Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

dzieci w wieku szkolnym. Nie przysługuje mi rodzinne na dzieci ze względu na moje zarobki (przekraczają górną granicę dochodu na członka rodziny). Nie występowałam o alimenty. Mój konkubent - ojciec dzieci, pracuje w Anglii. Czy w tej sytuacji ma on szanse na otrzymanie zasiłku na dzieci?   W związku z zasadami koordynacji wspólnotowej, pierwszeństwo ma zastosowanie ustawodawstwo państwa, w którym wykonywana jest praca legalna i w którym odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne. Ponieważ ojciec dzieci pracuje w Anglii może ubiegać się tam o zasiłek rodzinny, na zasadach ustalonych przez ustawodawstwo angielskie. Zgodnie z prawem wspólnotowym, ponieważ Pani pracuje w Polsce i to z Panią mieszkają dzieci, państwem właściwym do wypłaty świadczeń będzie (...)

Forum - praca na 1 2 etatu a emerytura

 • 3 Stycznia 2006

  Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę o odpowiedz. Prawo do 26 dni urlpu przysługuje dopiero po przepracwaniu 10 lat więc Pan ma (...)

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  nie ośmieszę... Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Marek.D prawo-pracy.net u pewnego pracodawcy zacząłem pracować na początku roku. umowę obiecał jeszcze zanim u niego robiłem.. wciąż nie miał czasu na podpisanie umowy, jak uzgodniliśmy na pełen etat. po 3 miesiącach wreszcie (...)

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  prawo-pracy.net Witam i liczę na szybką odpowiedź na moje pytanie. Czy są planowane jakieś zmiany w Karcie Nauczyciela w związku z urlopem dla poratowania zdrowia? Znajoma powiedziała mi ostatnio że ma być zniesiony od września 2010r. Mam nadzieję, że nie jest to prawdą, ale co w przypadku (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  wysokość ryczałtu zależy od ilości złożonych sprawozdań, ale w moim województwie kurator społeczny nie zarobi więcej niz 420 PLN na miesiąc, bez względu na to że może mieć 12 nadzorów (jak ja) i do tego 1 czy 2 wywiady.. U nas za nadzór w miejscu zamieszkania płacą (...)

 • 15 Kwietnia 2008

  praca na 1/2 etatu a ciąża

  7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym na cały etat? (np. długość urlopu macierzyńskiego, itp). Bardzo proszę o odpowiedź zapraszam na stronę www.serwisprawny24.pl (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.