Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ochrona lokatorów i podwyżki czynszów od nowego roku

  Co się zmieniło w zakresie ochrony praw lokatorów? Ustawa o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego weszła w życie 1 stycznia 2007 roku. Dzięki niej od nowego roku właściciele mieszkań mogą dokonywać wyższych podwyżek czynszów. Do spraw wszczętych, a niezakończonych, dotyczących ustalenia przez sąd, że podwyżka czynszu albo innych opłat za używanie lokalu jest niezasadna albo jest zasadna, lecz w innej wysokości, stosuje się już przepisy nowej ustawy. Dotyczy ona uzupełnienia przepisów ustawy o regulacje przydatne sądom przy rozstrzyganiu sporów odnośnie zasadności podwyżek czynszów, zróżnicowania wysokości czynszu w poszczególnych rodzajach zasobów mieszkaniowych, a także ujednolicenia (...)

Forum - pozew o ograniczenie praw ojca

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  płacić na jej dzieci. Może jeszcze coś na ten temat ? Zainteresowanych zapraszam tuptus231@o2.pl tuptus BESZCZELNOSC BEZ GRANIC -URODZIWA LUB URODZIWY ,ZNAMY SIE CO NIE BEA ja mam taka sama sytuacje, Paweł z tej strony co mam zrobić bo moja był zona złożyła pismo o pozbawienie mnie (...)

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  tej pory ma trudności żeby chociaż na chwilkę być przy córeczce Przyjaciel napisał do sądu o spotykanie się z córką oraz był na policji żeby znalazła gdzie przebywa jego córka Stara się ale to wszystko mało Policja poinformowała go że żona nie chce żeby się spotykał z dzieckiem i (...)

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  RPDZ JAK SYN BYŁ NIELETNI ? Szanowny Panie, uprzejmie informuję, że Pana zgłoszenie zostało zarejestrowane w Biurze Rzecznika Praw Dziecka pod nr ZSR/410/1014/2012/AZ. W odpowiedzi na Pana pismo informuję, że zgodnie z art. 1 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 stycznia (...)

 • 10 Kwietnia 2001

  Prawo rodzicielskie

  dziecku nowy akt ur. tzn.z prawidłowym nazwiskiem ojca ale mały został przy moim. Ojciec dalej nie poczuwał się do roli ojca, nie odwiedzał małego, nie dzwonił.Alimenty przez pierwszy rok otrzymywałam regularnie, z czasem przychodziły jak chciały. Złożyłam doniesienie u komornika, (...)

 • 10 Kwietnia 2004

  Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw rodzicielskich ojca mego dziecka (1,5 rocznego). Jestem panną. Mieszkałam kilka miesięcy z ojcem dziecka. Zgodziłam się by nosiło (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.