Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

Czego dotyczy opłata Uwagi 200 zł co do zasady od wniosku o wpis w księdze wieczystej własności, użytkowania wieczystego lub ograniczonego prawa rzeczowego Tę opłatę stałą pobiera się odrębnie od wniosku o wpis każdego prawa, choćby wpis dwu lub więcej praw miał być dokonany na tej samej podstawie prawnej. część opłaty stałej proporcjonalna do wysokości udziału, nie mniej jednak niż 100 zł od wniosku o wpis w księdze wieczystej własności, użytkowania wieczystego lub ograniczonego prawa rzeczowego, jeżeli wniosek dotyczy wpisu udziału w prawie 150 zł niezależnie od liczby udziałów w tych prawach od wniosku o wpis w księdze wieczystej własności, użytkowania wieczystego lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu na podstawie dziedziczenia, zapisu lub działu (...)

Forum - pozew o ochronę własności

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował sie nim (dziecko ma 8miecięcy). Nigdy nie miał czasu na to żeby mnie wspierał itd. a jak dowiedział ze jest ciąża zagrożona to już całkiem sie nie (...)

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  przyszli zabrać D. do domu dziecka B.F. odmówiła oddania go. 17. W tym dniu skarżący złożył w Sądzie Rejonowym nowy wniosek o ustanowienie kuratora, który reprezentowałby D. w postępowaniu o ustalenie ojcostwa. 18. Wcześniej, w dniu 9 stycznia 1995 r., skarżący złożył wniosek (...)

 • 3 Listopada 2004

  Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy - gaz - ogrzewanie (CO) - drobne opłaty za domofon, administrację - CZYNSZ Nie rozumiem dlaczego mając mieszkanie (...)

 • 11 Grudnia 2002

  ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  ? zdradzona24 witam...mam dylemat.moj synek ma prawie 5 lat,z ojcem dziecka bylam dosc krotko jednak sad uznal go ojcem mojego synka.zarzadzil tez alimenty.po prawie 5 latach ojciec dziecka wniósl do sadu pozew o zaprzeczenie ojcostwa.moim zdaniem zrobil to po to by uchylic sie od alimentow.co (...)

 • 16 Lipca 2010

  Pozew o zasiedzenie

  Jestem właścicielem siedliska od maja 2008r. (dostałem je od rodziców a oni nabyli je nieformalną umową w 71r akt własności 72r.) w tym roku w kwietniu ogrodziliśmy działkę uniemożliwiając przechodzenie sąsiadom, którzy nie graniczą z naszą działką i mają dostęp do drogi publicznej.Niedawno (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.