Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ustawa o podpisie elektronicznym (stan prawny aktualny do dnia 1 stycznia 2004 r.)

Jakie są zalety podpisu elektronicznego 15 sierpnia 2002r. weszła w życie ustawa o podpisie elektronicznym, ogłoszona w dniu 15 listopada 2001r. Jest to podstawowe uregulowanie w prawie polskim dotyczące problematyki podpisu elektronicznego. Przyjęte rozwiązania prawne wzorowane są na postanowieniach dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 grudnia 1993r. w sprawie wspólnotowych warunków ramowych dotyczących podpisu elektronicznego (1999/92/WE). Główną zaletą podpisu elektronicznego jest to, że możliwość jego wykorzystania ułatwia i przyspiesza obrót handlowy (np. umożliwia podpisywanie umów na odległość, gwarantuje otrzymanie dokumentu od konkretnej osoby, stanowi dowód nadania i otrzymania dokumentu, stwarza możliwość składania wniosków, podań, odwołań w formie elektronicznej, przesyłanie wszelkich dokumentów urzędowych (...)

Forum - podrobienie podpisu konsekwencje

 • 3 Sierpnia 2010

  Fałszowanie podpisu

  Witam Co może grozić za podrobienie podpisu członka rodziny na zeznaniu podatkowym? Proszę o szybką odpowiedź. Czy najlepiej się przyznać i zmienić ten dokument?

 • 19 Lipca 2004

  podrabianie podpisu

  Mój mąż podrobił mój podpis i wybrał pieniądze z mojej polisy ubezpieczeniowej.co w tej sytuacji mam zrobić? (xena32) Zabezpieczyć dowody i zgłosić sprawę na policję. Opisany czyn jest przestępstwem. W toku sprawy opinia biegłego grafologa potwierdzi stawiane zarzuty. Ale potrwa to trochę... suavec (...)

 • 19 Lutego 2005

  CZY DLA SĄDU OPINIA GRAFOLOGA JEST 100% DOWODEM W SPRAWIE?

  PROKURATOR OSKARŻA O PODROBIENIE PODPISU NA DOKUMENCIE NA PODSTAWIE EKSPERTYZY GRAFOLOGA (GRAFOLOG STWIERDZA PODOBIEŃSTWO NA PODSTAWIE KONTA NACHYLENIA LITERY ). OSOBA OSKARŻONA NIE PRZYZNAJE SIĘ DO TEGO PODPISU,ODMAWIA ZEZNAŃ. CZY SĄD SKAŻE TĘ OSOBE W OPARCIU O OPINIE TEGO GRAFOLOGA? (...)

 • 5 Sierpnia 2010

  Podrobienie podpisu w MPK

  witam Co mam zrobic gdy własnie przyszedł do mnie mandat MPK z podrobionym moim podpisem co mogę zrobić w takiej sytuacji? z góry dziękuję za pomoc

 • 28 Stycznia 2010

  Podrobiony podpis

  Witam, na umowie kupna-sprzedaży samochodu podpisałam się za moją mamę oczywiście za jej zgodą. Chciałam nadmienić, że w podpisie użyłam tylko nazwiska (mama i ja mamy te same nazwiska), nie próbowałam również podrobić charakteru pisma mamy. Czy może być to potraktowane jako podrobienie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.