Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Postępowanie upadłościowe

Kiedy można żądać wszczęcia postępowania upadłościowego? Postępowanie upadłościowe ma na celu likwidację działalności dłużnika, będącego przedsiębiorcą w sytuacji, gdy: trwale zaprzestał on spłacania długów, cały majątek dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie długów, dłużnik posiada majątek, z którego wierzyciele mogą choćby częściowo uzyskać zaspokojenie. Kto może żądać wszczęcia postępowania upadłościowego? Podmiotami uprawnionymi do zgłoszenia wniosku w kwestii upadłości są: dłużnik, każdy z jego wierzycieli, w stosunku do spółki jawnej i komandytowej - każdy ze wspólników, w stosunku do osób prawnych i innych jednostek organizacyjnych - każdy, kto ma prawo je reprezentować, w stosunku do przedsiębiorstwa państwowego - organ założycielski lub organ uprawniony do reprezentowania Skarbu Państwa, w stosunku (...)

Forum - podanie o zapomogę z funduszu socjalnego wzór

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  dziekuje. Beatkap Jesli udowodnisz, że takie zachowanie Twego męża, o jakim piszesz, miało jakieś podstawy w jego mocno zdefektowanej osobowości, tym bardziej, jeśli znasz przykłady innych jego zachowań odbiegających mocno od postawy przeciętnego męża i ojca, to możesz wniesć sprawę o (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  się z prośba do Was najmilsi o udostępnienie mi jeżeli jest to możliwe "przykładu - wzór pozwu"(bo mam wrażenie ze odwołanie przyniesie niewielki rezultat) i sposób wyliczenia należnej mi sumy. z góry dziękuje a jakiekolwiek informacje prosiłabym przysłać (...)

 • 26 Lipca 2004

  proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry dziękuję za pomoc (Nenetka) mam podobną sytuację mam kilka żródeł na ten temat, jeszcze nie napisałem pisma w tym temacie ale (...)

 • 18 Grudnia 2009

  zapomoga z funduszu socjalnego

  Wszyscy pracownicy naszej firmy dostali zapomogę na święta z funduszu socjalnego, uprzednio składając pisemny wniosek. Jestem w ciąży i od 6 miesięcy i przebywam na zwolnieniu lekarskim, nikt nie poinformował mnie o potrzebie złożenia owego wniosku i zapomogi nie dostałam. (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  wystap do sadu o przyznani kuratora w czasie wizyt ojca czyli jak bedzie sie chcial widywac to tylko razem z kuratorem i dzieckiem ja tak zrobiłam i przestał sie pojawiac???!!!jesli placi to kijowo bo o pozbawienie praw to dla niego plus,nie scigaj go mocno a wtedy poczuje ze tak mozna (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.