Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co to jest przyjęcie spadku wprost?

  Zgodnie z przepisami dotyczącymi prawa spadkowego spadkobierca nabywa spadek" z mocy prawa z chwilą śmierci spadkodawcy. Nie jest to nabycie spadku uzależnione od złożenia jakiegoś wcześniejszego oświadczenia przez spadkobiercę. Jednakże z uwagi na poźniejsze następstwa prawne otwartego spadku spadkobierca może w określonych terminach składać oświadczenia dotyczące spadku. Prawo wyróżnia następujące rodzaje tych oświadczeń: oświadczenie o przyjęciu spadku wprost; spadkobierca ponosi wówczas odpowiedzialność za długi spadkowe, oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza; tu również ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe, ale w przeciwieństwie do oświadczenia wprost, tylko do wartości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku, oświadczenie o odrzuceniu spadku; w takiej sytuacji (...)

Forum - podanie o umożenie długu

 • 11 Września 2006

  Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie firma windykacyjna intrum justitia,mój dług wobec idei za dwa telefony łacznie z opłata za zerwanie umowy wynosi 3500zł.na początku sierpnia ta firma windykacyjna (...)

 • 20 Maja 2004

  Kiedy przedawni sie zadłużenie ( kredyt)??

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 kapitału. miałbyć spłacony do 2000 roku lecz nie został spłacony do zapłaty zostało 1900 kapitału. potem bank upadł i do dnia dzisiejszego o (...)

 • 8 Października 2006

  alimenty na nie swoje dziecko

  Witajcie. Jestem ze swoim partnerem od ponad roku.On jest 6 lat po rozwodzie i też ma zadłużenia alimentacyjne.Dobiegają one 50 tys. zł.W grudniu urodzi nam sie didziuś.Mój narzeczony chce podjąć pracę.Czy jest szansa że komornik nie zajmie większości jego pensji gdy będzie miał na utrzymaniu jeszcze (...)

 • 13 Grudnia 2004

  Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

  Witam. Kilka lat temu miałem nie zapłacony rachunek w idei. Oczywiście odbyła się sprawa i dostałem nakaz spłaty, obecnie dostałem wezwanie do komornika, który mi przedstawił pismo o windykacji 3000zł na rzecz idei wraz z odsetkami. Komornik wiedział, że mam rentę i że mógłby z niej ściągać (...)

 • 21 Listopada 2003

  !!!Czy sprawy sa umażane

  Witam Orientujecie sie moze czy sprawy dotyczące kary za brak biletu bywają umażane?Czy sąd moze umożyc kare albo np wyznaczyć możliwość spłaty w inny sposób np praca harytatywna?dodam iż spisano mnie w marcu 2003roku i juz przyszły 3 zawiadomienia. Dzieki (kaola) Według kodeksu przewozowego sprawy (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.