Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Przedawnienie roszczeń z ubezpieczenia majątkowego

Roszczenie z umowy ubezpieczenia – zarówno w stosunku do zakładu o wypłatę umówionego świadczenia – jak i w stosunku do ubezpieczonego – o zapłatę składki, jako roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Do upływu terminu przedawnienia roszczenia mogą być skutecznie dochodzone. Po jego upływie, jest to dość problematyczne. Co oznacza przedawnienie roszczeń? Przedawnienie roszczeń to instytucja prawa cywilnego. Zgodnie z nią, roszczenia majątkowe po określonym w ustawie terminie ulegają przedawnieniu. Co to oznacza? Po upływie określonego terminu roszczenia te nadal istnieją, jednakże nie można ich skutecznie dochodzić. Zgodnie z art. 117 kodeksu cywilnego, po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko któremu przysługuje roszczenie, może się uchylić od spełnienia świadczenia, chyba (...)

Forum - po ilu latach przedawnia sie dług z banku alimentacyjnego

 • 5 Sierpnia 2004

  intrum justitia - pilne

  , to ruszę się na policję i do rzecznika praw konsumenta i zbiorę po sieci tych wszystkich niezadowolonych i skrzywdzonych przez tą firmę jako świadków. Marcin Czy to oznacza, że nie warto wpłacać należności firmie windykacyjnej, bo oni zadłużeń do 1 tyś. zł nie kierują do sądu? Co się (...)

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  zagranice. Pamietaj tez o odsetkach - one przedawniaja sie wedle oddzielnych zasadach niezaleznie od podstawy zadluzenia... Pozdr, Dark 23 kwietnia 2004 nsa wydaje wyrok ze odsetki przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu (...)

 • 20 Maja 2004

  Kiedy przedawni sie zadłużenie ( kredyt)??

  już przedawniona. Dług w banku, jeśli nie trafił do sądu, przedawnia się po upływie 3 lat od daty wymagalności poszczególnych rat. Okres przedawnienia 10 lat dotyczy tylko tych zadłużeń, które były egzekwowane sądownie. W przypadku banku, jako podmiotu prowadzącego (...)

 • 16 Września 2004

  nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło wg ustawy) zaczęły sie pisma i telefony. po rozmowie z prawnikiem dowiedziałem się że mam nic nie robić bo sprawa należności (...)

 • 7 Lutego 2006

  Pomocy Idea i Pogromcy długów Ultimo

  Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc. Wiem, że już takie tematy były poruszane na forum ale niestety nie dokońca wiem co odpisać firmie ultimo. Moje zadłużenie powstało w 2000 roku na skutek zerwania uwmowy. Firma centertel przekazała dane do firmy Ultimo i już drugi rok mnie męczą. Po (...)

Czytaj forum prawne »

po ilu latach przedawnia sie dług z banku alimentacyjnego


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.