Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali

Skąd się wzięła potrzeba wprowadzenia świadectw charakterystyki energetycznej budynków?Jedna z ostatnich nowelizacji Prawa budowlanego wiązała się z koniecznością wdrożenia postanowień Dyrektywy Europejskiej 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Wymagany termin implementacji tej Dyrektywy upłynął bowiem z dniem 4 stycznia 2006 r. Wprowadzono dzięki temu rozwiązania prawne regulujące następujące obowiązki: oceny energetycznej budynków oraz lokali mieszkalnych wyrażonej poprzez świadectwo charakterystyki energetycznej odpowiednio budynku/lokalu mieszkalnego,okresowych kontroli kotłów i systemów klimatyzacji w budynkach, z punktu widzenia doboru oraz efektywności energetycznej zastosowanych urządzeń, jednorazowej kontroli (lub doradztwa) instalacji, w których pracują kotły starsze niż 15 lat, lub stworzenia (...)

Forum - plany budynków gospodarczych

 • 29 Czerwca 2007

  Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa i powiedziano mi ze najpierw musze zapytać o zgodę swoja gminę następnie złożyć wniosek plus jakąś mapkę czy tam projekt zrobiony przez architekta... (...)

 • 24 Lipca 2006

  Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym i po 30 dniach wymurował w/w ogrodzenie. Ogrodzenie to przylega bezpośrednio do ścian północnych budynków: mieszkalnego i gospodarczego których (...)

 • 2 Grudnia 2002

  BIGAMIA-POMOCY!

  Mam problem i zarazem pytanie.Czy isteje mozliwosc sprawdzenia czy dany mezczyzna jest zonaty i dzieciaty?????Jest to dla mnie wazne, gdyz poznałam faceta z którym wiążemy plany na przyszlosc.W tej chwili mam wątpliwosci co do jego szczerosci-moze sie okazac ze jestem dla niego jedynie przelotną zabawką.Czy (...)

 • 10 Grudnia 2012

  Sporządzenie testamentu u Notariusza...

  Witam. Sytuacja w rodzinie, ostatnio mój bardzo zły stan zdrowia nakazuje mi załatwić jedną bardzo istotną i ważną sprawę jaką jest sporządzenie testamentu. Ogólnie jestem właścicielką sporego domu, budynków gospodarczych z sporą działką. Razem będzie to jakieś 45 arów czyli (...)

 • 22 Sierpnia 2012

  Zawłaszczenie działki

  Witam, w roku 2003 zakupiona zostła przez moich rodziców działka o powierzchni 6 arów, jak się później okazało po pomiarach geodezyjnych sąsiad zawłaszczył sobie około 1,70 m naszej działki (Posiadam również mapki z ksiąg wieczystych które świadczą o zawłaszczeniu działki przez sąsiada). (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.