Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

PIT od działalności gospodarczej, a ryczałt od najmu...

  Kiedy można rozliczać się ryczałtem z przychodów z wynajmu? Zgodnie z art. 9a ust. 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawy o PIT), dochody osiągane ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy, czyli m.in. z najmu, z wyjątkiem składników majątku związanych z działalnością gospodarcza, są opodatkowane na zasadach określonych w tej ustawie, chyba że podatnicy złożą właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na zasadach określonych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym. Co do zasady najem i pozarolnicza działalność gospodarcza to dwa odrębne źródła przychodów w podatku dochodowym od osób (...)

Forum - pkd 70.22.z jaki ryczałt

 • 27 Sierpnia 2001

  Pełen wykaz PKD i EKD

  Gdzie w sieci można znaleźć pełen wykaz numerów PKD i EKD wraz z opisem w jaki sposób można rozliczać się z fiskusem przy danym PKD? (Pinki) PKD znaleźć można na stronie dziennika RzP adres www.rzeczpospolita.pl/prawo/doc/PKD/pkd_spis_tresci.html Proponuję (...)

 • 12 Sierpnia 2011

  Reklama w Salonie fryzjerskim

  Witam Jestem tu nowym użytkownikiem i w związku z tym proszę o wyrozumiałość przy moim,ewentualnym złym doborze grup,kategorii etc. Jestem właścicielem Salonu fryzjerskiego.Rozliczam sie w formie ryczałtu od ewid.przych. Mam w związku z tym kilka pytań: 1.Czy mogę przy tej samej formie (...)

 • 12 Lipca 2010

  PKD

  Jaki kod PKD powinnam wpisać chcąc założyć działalność gospodarczą zajmującą się prowadzeniem szkoleń o różnej tematyce? Na pewno z edukacji, ale z czegoś jeszcze? Z góry dziękuję:)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  przyszłości stać się mądrzejszą...bo tej wiedzy wciąż brak (chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (3 tygodniowy w Krakowie) jak sądzisz (...)

 • 31 Marca 2009

  zmiany w krs

  Jakie dokumenty należy złożyć do KRS w związku ze zmianą PKD 2004 na PKD 2007( czy należy zmienić umowę spółki). Proszę zadzwonić do specjalistów, w tym przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalisty i zaoszczędzić nerwów. Jaki doradca, albo tym podobne - np. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.