Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ogłoszenie o zamówieniach publicznych - warunek prawidłowego postępowania (stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004 r.)

Publikacja ogłoszeń o zamówieniach publicznych jest przejawem zasady jawności i niezbędnym warunkiem prawidłowo przeprowadzonego postępowania. Prawidłowe ogłoszenie umożliwia osiągnięcie właściwych warunków konkurencji i wybór najkorzystniejszej oferty. Ogłoszenie stanowi formalne wszczęcie postępowania w sprawie udzielenia zmówienia publicznego. Ustawa różnicuje obowiązki publikacyjne w zależności od wartości zamówienia. W przypadku zamówień, których wartość nie przekracza równowartości 30.000 euro, nie stosuje się przepisów ustawy dotyczących publikacji ogłoszeń w Biuletynie Zamówień Publicznych. Gdzie można dowiedzieć się o mającym być udzielonym zamówieniu? Tryby przetargowe (przetarg nieograniczony, ograniczony, dwustopniowy) Ogłoszenia o zamówieniach, które mają być udzielone w trybach przetargowych, których wartość nie przekracza (...)

Forum - pełnomocnictwo do przetargu wzór

 • 27 Września 2004

  Komornik - alimenty - jak napisać pełnomocnictwo????

  Jak mój 18 letni syn ma napisać pełnomocnictwo dla mnie? Chodzi o zaległe alimenty. A może nie muszę mieć pełnomocnictwa, syn mieszka ze mną i nie jest jeszcze samodzielny (uczy się). Myślę, że do komornika nie jest potrzebne pełnomocnictwo, ponieważ Ty jako matka ( na swój (...)

 • 29 Lipca 2007

  rozwód bez orzekania!

  Mam 23 lata i jestem prawie 9 miesięcy po slubie cywilnym. Niestety juz jestem zdecydowana na rozwód bez orzekania bo nie mam swiadkow ani dowodow na to co robil :( a bil mnie, czesto mialam siniaki, i wiecznie slyszalam ze jestem do niczego (znecanie sie psychiczne), nie mowil nigdy 'kochanie' ale 'suka', (...)

 • 1 Października 2012

  Pełnomocnictwo w działalnosci gospodarczej

  Witam, Obecnie wyjeżdżam za granicę i chce udzielić pełnomocnitwa do zastępowania mnie przez ten czas pracownikowi w mojej firmie. Jak takie pełnomocnictwo powinno wyglądać? Czy jest jakiś ogólny wzór? Czy potrzebna jest pieczątka dla pracownika, który będzie podpisywał za (...)

 • 31 Marca 2010

  Pełnomocnictwo od 18-to latka do egzekucji komorniczej

  Wątek poruszany był już dość dawno (2004r) ale temat jest ten sam. http://e-prawnik.pl/forum/domowy/prawo-rodzinne/komornik-alimenty-jak-napisac-pelnomocnictwo-1.html&page= Potrzebuję wzoru pełnomocnictwa w którym 18-to latka upoważnia mnie do wyegzekwowania zaległych alimentów. Temat jest (...)

 • 3 Sierpnia 2011

  opłata skarbowa

  chcę powołać pełnomocnika w formie aktu notarialnego, czy trzeba uiścić opłatę skarbową aby pełnomocnictwo było ważne? Czy do reprezentowania w przetargu wystarczy?

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.