Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

, zasady zwalniania od kosztów sądowych oraz umarzania, rozkładania na raty i odraczania terminu zapłaty należności sądowych. Koszty sądowe obejmują opłaty i wydatki. Do uiszczenia kosztów sądowych obowiązana jest strona, która wnosi do sądu pismo podlegające opłacie lub powodujące wydatki, chyba że ustawa stanowi inaczej. Stroną w rozumieniu nowej ustawy jest każdy uczestnik postępowania sądowego, w tym także świadek, biegły i tłumacz, a kosztami procesu są również koszty innych rodzajów postępowania. Przez pismo wnoszone do sądu rozumie się również składany ustnie do protokołu pozew, wniosek wszczynający innego rodzaju postępowanie lub inny wniosek, jeżeli podlega opłacie. W postępowaniu dotyczącym kosztów sądowych stosuje się przepisy Kodeksu postępowania (...)

Forum - opinia o uczniu do sądu rodzinnego

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  ? Potwierdzam wpływ 4 kolejnych pism Pana nadesłanych pocztą elektroniczną w dniach 18, 21 i 22.01.2007 r. i jednocześnie powiadamiam, że korespondencję kierowaną do Sądu Okręgowego w Gdańsku w sprawie sygn. I C-633/05 przesłano Prezesowi tego Sądu i stamtąd proszę (...)

 • 8 Stycznia 2002

  Rozwód kościelny

  ci moj email adres xpoisongirl@yahoo.com chodzi mi takze o uniewaznienie malzenstwa czekam na odpowiedz- prosze Syrenka a jezeli jest malzenstwo, kilka lat po slubie, ona chce dziecko on nie, czy wtedy z puntu widzenia kosciola jest to prawdziwa rodzina? bez dzieci? do tego nie wspolzyja ze soba (...)

 • 17 Września 2004

  mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  przyjezdza "na godzinke" i nie było by w tym nic złego bo w końcu jest ojcem ale ostatnio wpadł na pomysł zabierania dziecka do swojego domu ( bez matki dziecka) czy ma do tego prawo ? prosze o jakąkolwiek odp lub link do jakiejś str gdzie mogłbym uzyskać jakąś pomoc z (...)

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  pozbyć władzy sąd powiedział że muszą być rażące oznaki czyli takie jak stosowana przemoc wobec dziecka lub alkohol. Więc nie widzę żadnych szans . A co do paszportu trzeba założyć osobną sprawę . Właśnie też zakładam sprawę o wyrobienie dla dziecka paszportu ale nie wiem jak (...)

 • 28 Lutego 2002

  Alimenty na pełnoletnie dziecko

  na nas alimenty, ale nie zamierza tego robić jeśli pójdziemy do pracy w okresie wakacyjnym, ani jeśli będziemy pracować i studiować zaocznie. Zamierzaliśmy z bratem wyjechać na studia (nawet zaoczne) do innego miasta, ale pomimo tego że byśmy pracowali nie będziemy w stanie samodzielnie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.