Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Majątek wspólny małżonków

Podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej obejmuje – jak sama nazwa wskazuje – składniki majątkowe, które stanowią majątek wspólny. Punktem wyjścia przy omawianiu zagadnienia podziału majątku jest ustalenie, co w skład tego majątku wchodzi. To przedmiot częstych sporów między małżonkami, którzy często błędnie kwalifikują dany składnik majątku. Co to jest "wspólność ustawowa"?  W pierwszym rzędzie należy wyjaśnić pojęcie wspólności ustawowej (w praktyce określanej również mianem „wspólnoty”). Wspólność ta powstaje z chwilą zawarcia małżeństwa. Do powstania wspólności nie jest konieczne żadne oświadczenie małżonków, ponieważ powstaje ona z mocy samego prawa. Należy jednak zaznaczyć, że (...)

Forum - odwołanie od egzekucji komorniczej wzór

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" i sam nie wiem co mam zrobić? Czytałem po internecie chyba wszystkie posty na temat podobnych sytuacji. Jedni piszą "nic nie płać" inni "wyślij (...)

 • 11 Września 2006

  Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie firma windykacyjna intrum justitia,mój dług wobec idei za dwa telefony łacznie z opłata za zerwanie umowy wynosi 3500zł.na początku sierpnia ta firma windykacyjna (...)

 • 23 Czerwca 2008

  zabezpieczenie alimentacyjne

  złożylam pozew o alimenty, wnosząc jednocześnie wniosek o zabezpieczenie na czas procesu. Dostałam decyzje o zabezpieczeniu, moje pytanie i co z tym dalej?, Czy pozwany taką decyzje sądu, czy jest to w mojej gestii aby go poinformować? a jeśli i tak nie płaci to co dalej? prosze o jakies wskazówki... (...)

 • 25 Lipca 2005

  dlaczego mam płacić za coś czego nie zrobiłam?

  Ponad dwa lata temu zapomniałm tygodniowego biletu, zostałam "złapana" napisałam odwołanie wysłałam pocztą do biura komunikacji miejskiej w warszawie, pojechałam na wakacje i zapomniałam o sprawie. Zupełnie niespodziewanie do mojego domu rodzinnego przychodzą teraz pisma z firmy windykacyjnej (...)

 • 31 Marca 2010

  Pełnomocnictwo od 18-to latka do egzekucji komorniczej

  Wątek poruszany był już dość dawno (2004r) ale temat jest ten sam. http://e-prawnik.pl/forum/domowy/prawo-rodzinne/komornik-alimenty-jak-napisac-pelnomocnictwo-1.html&page= Potrzebuję wzoru pełnomocnictwa w którym 18-to latka upoważnia mnie do wyegzekwowania zaległych alimentów. Temat jest już prowadzony (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.