Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Odpowiedzialność pracownika za powierzone mienie oraz umowna odpowiedzialność wspólna pracowników

Jakie są przesłanki odpowiedzialności pracownika za powierzone mienie?Pracownik, któremu powierzono z obowiązkiem zwrotu lub do wyliczenia się: pieniądze, papiery wartościowe lub kosztowności, narzędzia i instrumenty lub podobne przedmioty, a także środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, inne mienieodpowiada w pełnej wysokości za szkodę w powstałą w tym mieniu. Od odpowiedzialności tej pracownik może się uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, a w szczególności wskutek nie zapewnienia przez pracodawcę warunków umożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia. Podstawowym warunkiem odpowiedzialności w pełnej wysokości za mienie powierzone jest jego prawidłowe powierzenie pracownikowi. Akt powierzenia, jakkolwiek nie sformalizowany, (...)

Forum - odpowiedzialność materialna nauczyciela za powierzone mienie

 • 16 Maja 2005

  sklep spożywczy a odpowiedzialność majątkowa

  Takie oświadczenie musieli podpisać pracownicy sklepu spozywczego pod groźbą zwolnienia z pracy. Chciałbym się dowiedzieć czy coś takiego zobowiązuje pracownika do pokrywania strat związanych z kradzieżami towaru ( z czym mamy do czynienia codziennie), lub brakiem wynikłym z róznicy w towarze wprowadzonego (...)

 • 11 Października 2004

  nieuczciwy pracodawca

  Mój pracodawca w czasie mojego zwolnienia zarzadzil inwentaryzacje o której nic nie wiedziałem następnie zwolnił mnie dyscyplinarnie a teraz złożył sprawe do sądu pracy. Jak sie bronic pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 Cześć!Podałaś za mało informacji! Po pierwsze czy podpisywałaś umowę (...)

 • 30 Maja 2008

  PILNE! ODPOWIEDZIALNOŚĆ MATERIALNA ZA POWIERZONE MIENIE-POMOCY!

  Pracuję na stanowisku kasjera w prywatnej firmie. Pracodawca sporządził inwentaryzację i wykazał niedobór. Powiedział, że albo wzywa policję, albo jedziemy do notariusza podpisać oświadczenie, że mu oddam te pieniądze w terminie 30 dni. Podpisałam ośwaidczenie, ale nie jestem w stanie zgromadzić (...)

 • 5 Lutego 2010

  umowa o odpowiedzialnosci

  taka odpowiedzialnosc dostałam do podpisu w sklepis spozywczym. pracownik oswiadcza,ze przyjmuje na siebie odpowiedzialnosc materialna na siebieza powierzone mienie .zgodnie z protokolem remamentu z dnia..... pracownik oswiadcza,ze zgodnie z &2 zobowiazuje sie do: 1 rozliczania sie z powierzonego (...)

 • 13 Czerwca 2012

  Oświadczenie o odpowiedzialności a umowa

  Mam pytanie czy oświadczenie o odpowiedzialności materialnej takie jak poniżej jest ważne nawet jak się nie ma podpisanej żadnej umowy z pracodawca? Ja niżej podpisany (a) ????????????????? ???????????????? zatrudniony (a) ????????????????? ?????????????????? ??.. w charakterze ????????????????? ? w (...)

Czytaj forum prawne »

odpowiedzialność materialna nauczyciela za powierzone mienie


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.