Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

 Wzór „Lisaka” do 21 sierpnia 2005 r.Przytoczenie starych regulacji jest niezbędne ze względu na zasadę kontynuacji starych rozwiązań dla niektórych podatników.  Do 21 sierpnia 2005 r. obowiązywał „wzór Lisaka”, według którego określało się ograniczenia w zakresie używania samochodów osobowych dla potrzeb działalności gospodarczej. W przypadku nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej ładowności mniejszej niż określona według wzoru Lisaka, kwotę podatku naliczonego do 21 sierpnia 2005 r. stanowiło jedynie 50% kwoty podatku określonej w fakturze lub kwoty podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub kwoty podatku należnego od dostawy towarów, dla której podatnikiem był ich nabywca (...)

Forum - odliczanie vat za paliwo

 • 4 Września 2002

  VAT-odliczenia

  Mam pytanie czy jeśli prowadzę działalność gospodarczą a samochód jest na osobę fizyczną nie na działalnośc to czy mogę koszty utrzymania odliczać jako koszty? Albo czy chociaż sam Vat z faktur za paliwo mogę odliczyc?Podobno od marca jest jakieś rozporządzenie któe nie pozwala (...)

 • 3 Listopada 2004

  Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy - gaz - ogrzewanie (CO) - drobne opłaty za domofon, administrację - CZYNSZ Nie rozumiem dlaczego mając mieszkanie (...)

 • 16 Grudnia 2010

  odliczanie vat od paliwa w 2011

  Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od zakupionego paliwa? A co z Vatem na zakupiony samochód ciężarowy poniżej 3,5 tony , który będzie fakturowany przez leasingodawcę? Ze świadectwa (...)

 • 15 Grudnia 2010

  VAT-paliwo-2011-auta

  Witam Czy od 2011 roku zmieniają się przepisy w zakresie odliczania podatku VAT od paliwa zakupionego do samochodów ciężarowych? Czy wiecie coś na ten temat?Ciagle coś mówia o zmainie podatku VAT od paliwa tylko już sam nie wiem chodzi mi konkretnie o ciężarowe auta?Z góry dziękuję (...)

 • 1 Lutego 2011

  odliczenie vat za paliwo 2011

  Witam, wiem że zmieniły się przepisy o odliczeniu watu od paliwa, teraz aby odliczyć wat należy posiadać samochód powyżej 3,5t. Czy jest to jedyny wymóg? Czy muszę zwrócić jeszcze na coś uwagę ?

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.