Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  Co to jest książeczka mieszkaniowa? Nie jest dla nikogo tajemnicą, że zakup mieszkania stanowi olbrzymi wydatek, na który, niestety, zwłaszcza w obecnych czasach, nie każdego stać. Stanowi to niewątpliwie bardzo doniosły problem społeczny, istniejący jednak od zawsze, który Państwo próbuje rozwiązać na rozmaite sposoby. Jednym z nich, już od lat pięćdziesiątych XX wieku, było wprowadzenie systemu celowego oszczędzania na książeczkach mieszkaniowych z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe zgromadzonego na nich wkładu wraz z oprocentowaniem oraz państwową „gratyfikacją” w postaci premii gwarancyjnej za systematyczne oszczędzanie. Celem książeczek mieszkaniowych było powolne, aczkolwiek systematyczne (z reguły comiesięczne wpłaty) gromadzenie środków pieniężnych po to, aby w odpowiednim momencie przeznaczyć je (...)

Forum - odbiór budynku mieszkalnego dokumenty

 • 28 Września 2010

  czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem umowę. Teraz jednak naszły mnie wątpliwości - umowa jest na rok i jest tam zastrzeżone, że nie mogę się wyprowadzić przed tym terminem, inaczej (...)

 • 5 Listopada 2009

  Czy samo zgłoszenie wiąże prawinie inspektora do wykonania zadania?

  W 1996 r dokonałam wyboru Inspektora nadzoru.W starostwie zgłosił on wszystkie dokumenty iż podejmuje się nadzoru budynku mieszkalnego, podstęplował projekt i to wszystko co zrobił. Gdy dom już stoi i czeka na odbiór, wyszło na jaw iż do chwili obecnej Inspektor nie wywiązał (...)

 • 30 Września 2004

  ujawnienie budynku mieszkalnego w KW

  Bank, w którym mamy kredyt hipoteczny na budowę domu chce abyśmy ujawnili budynek mieszkalny w KW. Pani z sądu twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak ujawnienie budynku w KW. Kto ma rację. W banku powiedziano mi, że do wniosku o zmianę wpisu w KW dołancza się dokumenty ze starostwa potwierdzające (...)

 • 7 Stycznia 2013

  Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie

  Witam, Mam podpisana umowe deweloperska (forma aktu notarialnego), ktora wskazuje na nastepujace terminy: 1. termin rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych --------------------- ? w marcu 2011 r. reprezentowana przez Niego spółka rozpoczęła realizowanie inwestycji, zaś zakończenie prac budowlanych przewidywane (...)

 • 2 Października 2002

  Komunalne mieszkanie

  Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go na koszt własny i byl to remont generalny- założyłem wszystkie instalacje :elekt. , gaz., wodę itd., wyburzyłem stare ściany- postawiłem nowe; remont objął (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.