Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Transgraniczne łączenie spółek kapitałowych

odkupu nie może być niższa niż wartość ustalona dla celów połączenia.Zaświadczenie o zgodności z prawem polskim połączenia transgranicznegoKolejnym etapem połączenia transgranicznego, jest uzyskanie zaświadczenia o zgodności z prawem polskim połączenia transgranicznego. Zarząd spółki jest zobowiązany złożyć taki wniosek do sądu rejestrowego (wyłącznie właściwego ze względu na siedzibę podmiotu, którego wpis dotyczy) w zakresie procedury podlegającej temu prawu. W tym przypadku zarząd każdej z łączących się spółek nie jest zobowiązany zgłosić do sądu rejestrowego uchwałę o łączeniu się spółki w celu wpisania do rejestru wzmianki o takiej uchwale ze wskazaniem, czy łącząca się spółka jest spółką przejmującą, czy spółką (...)

Forum - oświadczenie o zrzeczeniu się zachowku

 • 8 Lutego 2008

  Matka zrzekła się ustnie zachówku a teraz zmieniła zdanie :(

  Mam taki problem: Dostałem spadek po dziadku w postaci domu, a następnie sprzedałem ten dom i kupiłem nowy. Zaraz po otrzymaniu spadku, moja matka (dziadek był ojcem matki), zrzekła się ustnie wszelkich roszczeń z tytułu zachówku (orzekła, że sama wyprawi pogrzeb itd. że cały spadek należy (...)

 • 4 Maja 2012

  skarga pauliańska a zrzeczenie się dziedziczenia przez dlużnika

  Witam wszystkich! Mieszkam razem z dziadkiem w mieszkaniu komunalnym. Pojawiła się możliwość wykupu mieszkania za kilka procent jego wartości. W rozmowie z dziadkiem ustaliliśmy, że pożyczę/podaruję mu pieniądze na wykup tego mieszkania, a po wykupie przekaże mi to mieszkanie w darowiźnie (...)

 • 15 Lutego 2010

  Zachowek

  Witam. Bardzo prosiłabym o poradę w mojej sprawie :-) Moja sprawa wygląda następująco. Kilka lat temu zmarła moja babcia. Babcia zostawiła w testamencie dom całkiem obcej osobie przy czym wydziedziczyła jednocześnie moją mamę. Ja nie zostałam w testamencie uwzględniona. Przez kilka lat moja (...)

 • 20 Lipca 2005

  Jak odrzucić spadek?

  W jaki sposób można odrzucić spadek? Jakie sa tego koszty? Z góry dziękuję oświadczenie o odrzuceniu spadku składa się przed sądem lub przed notariuszem. .Można je złożyć ustnie lub pisemnie ale topismo winno być urzędowo poświadzone a więc przez notariusza.W trakcie rozprawy (...)

 • 24 Kwietnia 2010

  umowa słowna

  Witam,bardzo prosze o pomoc ,gdyz obecnie moja sytuacja jest powazna i plinie potrzebuje rady.Moze zaczne od poczatku-zanim moi rodzice wybudowali sobie dom mieszkali u mojej babci,potem oni sie wyprowadzili a ja dalej mieszkalam z babcia,ktora caly czas mowila ze bede miec po niej dom,i zeby nie bylo zadnych (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.