Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

Od 13 stycznia 2002 r. zmieniły się zasady korzystania z urlopu macierzyńskiego i zasiłku macierzyńskiego.Osobom ubezpieczonym, które nabyły prawo do zasiłku macierzyńskiego przed zmianą przepisów, czyli przed 13 stycznia 2002 r., zasiłek macierzyński przysługuje w dłuższym wymiarze, określonym przepisami obowiązującymi przed tą datą. Na wniosek ubezpieczonej, która w dniu wejścia w życie nowych przepisów była w ciąży, także jej przysługuje dłuższy wymiar zasiłku. Przed zmianą wymiar urlopu i zasiłku macierzyńskiego wynosił: 26 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka, 39 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka podczas jednego porodu. Regulacje wprowadzenie w życie z dniem 13 stycznia 2002 r. w sposób istotny zmieniają wymiar urlopu macierzyńskiego, jednak osoby (zarówno pracownice jak i pracownicy (...)

Forum - oświadczenie o wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  jak pójde na urlop wychowawczy to niemam płacone z zakładu pracy tylko musze złożyć papiery i ubiegać sie o pieniążki z OPS ,a kto opłaca wtedy za mnie składki na ZUS ?? Podczas urlopu wych.skończy mi sie umowa o prace,to czy po wychowawczym dostane ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH?? (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  wymiar urlopu macierzyńskiego uzależniony jest wyłącznie od liczby dzieci urodzonych podczas jednego porodu. 2. Przerwa w urlopie macierzyńskim W art. 180 Kodeksu pracy dodane zostały przepisy § 6?-6? wprowadzające możliwość przerwania urlopu macierzyńskiego przez pracownicę oraz (...)

 • 17 Listopada 2001

  Umowa zlecenie-co trace

  Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca czasami skraca czas trwania umowy np o 2-3 dni(niepelny miesiac). Jaka jest skala zagrozen wynikajacych z takich praktyk dla pracownika? (vala) (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.