Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

Od 13 stycznia 2002 r. zmieniły się zasady korzystania z urlopu macierzyńskiego i zasiłku macierzyńskiego.Osobom ubezpieczonym, które nabyły prawo do zasiłku macierzyńskiego przed zmianą przepisów, czyli przed 13 stycznia 2002 r., zasiłek macierzyński przysługuje w dłuższym wymiarze, określonym przepisami obowiązującymi przed tą datą. Na wniosek ubezpieczonej, która w dniu wejścia w życie nowych przepisów była w ciąży, także jej przysługuje dłuższy wymiar zasiłku. Przed zmianą wymiar urlopu i zasiłku macierzyńskiego wynosił: 26 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka, 39 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka podczas jednego porodu. Regulacje wprowadzenie w życie z dniem 13 stycznia 2002 r. w sposób istotny zmieniają wymiar urlopu macierzyńskiego, jednak osoby (zarówno pracownice jak (...)

Forum - oświadczenie o niekorzystaniu z urlopu ojcowskiego wzór

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  mi więcej niż 504 i nie dostanę rodzinnego ale razem z rodzinnym odebrano mi te 400zł płatne za urlop wychowawczy czy to jest możliwe proszę o odpowiedz renia prawo-pracy.net Witam jestem na urlopie wychowawczym płatnym od 2 miesięcy teraz składałam wniosek o rodzinne dochód przekroczył (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  wymiar urlopu macierzyńskiego uzależniony jest wyłącznie od liczby dzieci urodzonych podczas jednego porodu. 2. Przerwa w urlopie macierzyńskim W art. 180 Kodeksu pracy dodane zostały przepisy § 6?-6? wprowadzające możliwość przerwania urlopu macierzyńskiego przez pracownicę oraz (...)

 • 28 Grudnia 2010

  Urlop ojcowski

  Witam, kiedy można wziąć ten urlop ojcowski? W zakładzie pracy mojego męża powiedziano mu ze może wykorzystać taki urlop, tylko wtedy, gdy dostarczy pisemny wniosek że matka dziecka nie przebywa obecnie na urlopie macierzyńskim, czy jakimkolwiek zwolnieniu,tj.pracuje. Z tego co wyczytałam to (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  wystap do sadu o przyznani kuratora w czasie wizyt ojca czyli jak bedzie sie chcial widywac to tylko razem z kuratorem i dzieckiem ja tak zrobiłam i przestał sie pojawiac???!!!jesli placi to kijowo bo o pozbawienie praw to dla niego plus,nie scigaj go mocno a wtedy poczuje ze tak mozna (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  . W związku z art. 55 par 2 kkw (przepisy o dozorze stosuje się odpowiednio) pojawia się problem czy jest podstawa do utrzymania dozoru pomimo zawieszenia postępowania wykonawczego w zakresie wykonywania pracy, np. skazany jest chory i przez długi okres nie może wykonywać pracy, ale względy (...)

Czytaj forum prawne »

oświadczenie o niekorzystaniu z urlopu ojcowskiego wzór


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.