Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

wieczystoksięgowym oraz w postępowaniu rejestrowym. Co do zasady całą opłatę pobiera się od pozwu i pozwu wzajemnego oraz wniosku o wszczęcie postępowania nieprocesowego. Przepisy nowej ustawy przewidujące pobranie opłaty od pozwu lub wniosku wszczynającego postępowanie w sprawie stosuje się również do opłaty od apelacji, skargi kasacyjnej, skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, interwencji głównej, skargi o wznowienie postępowania, skargi o uchylenie wyroku sądu polubownego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Połowę opłaty pobiera się od sprzeciwu od wyroku zaocznego i od wniosku o uchylenie europejskiego nakazu zapłaty. Czwartą część opłaty pobiera się od pozwu w postępowaniu nakazowym. Piątą część opłaty pobiera się natomiast od: interwencji (...)

Forum - oświadczenie o dochodach do zfśs wzór

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  (ok 18), a wychowawczy 3 lata jest płatny, tylko jeśli dochód rodziny nie przekracza 504zł na osobe joanna_ry witam wszystkich mam pytanko jakie dokumenty potrzebne są do urlopu wychowawczego płatnego bardzo proszę o odpowiedz agnieszka prawo-pracy.net Witam!mam (...)

 • 12 Października 2008

  alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja zmusza mnie do powrotu do pracy i zorganizowania opieki nad dzieckiem co w tak nagłej sytuacji nie jest proste.Jednak interesuje mnie (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  zawodowego i jeszcze jedno po ciężkim rozwodzie popadłam w depresje i uczęszczałam do psychologa czy to mnie dyskfalifikuje do tej pracy proszę o odpowiedz na tej stronie lub joasia1402wp.pl joasia1980 Praktyka w kurateli społecznej na pewno pomoże Ci przybliżyć charakter pracy,ale (...)

 • 22 Lipca 2005

  Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  ,przysługuje jej prawo do ubiegania sie o przyznanie swiadczen z Funduszu Alimentacyjnego ZUS."Jakie Komornik ma prawo ,czy moze pytac sie w U.S. o jego dochodach, Z tego co wiem On jest prawnikiem i miga sie od płacenia , Jak Pan sie zapatruje gdybym na forum gazety lokalnej,zawodowej, (...)

 • 1 Kwietnia 2010

  Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  skontaktować sie jeszcze z tym brudasem. I mam jeszcze jedną prośbe czy ma ktoś wzór takiego rachunku niemieckiego?? prosiłbym o wzór moze pojade do niego z gotowym wzorem i karze mu podpisać jakby twierdził ze nie ma wzoru rachunku. Prosze jak ktoś ma o wysłanie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.