Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

Jakie są założenia nowej ustawy?Z dniem 1 października 2008 roku w życie weszły przepisy nowej ustawy z dnia 7 września 2007 roku o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, która - po raz kolejny - zmienia zasady pomocy państwa dla osób, które mają trudności z uzyskaniem należnych im alimentów. Zob.: Zmiany ważne dla uprawnionych i zobowiązanych do alimentów!Ustawa przywraca co prawda fundusz alimentacyjny (znany już z ustawy z 1974 roku), ale nie oznacza to prostego powrotu do kiedyś już obowiązujących przepisów. Twórcy ustawy już na samym początku (preambuła) podkreślili, iż utrzymanie dzieci to przede wszystkim obowiązek ich rodziców. Państwo ma pomagać tylko wtedy, gdy rodzice rzeczywiście tego obowiązku nie wypełniają. Dlatego też ustawa z jednej strony kładzie nacisk na dokładnie badanie sytuacji, (...)

Forum - oświadczenie majątkowe

 • 16 Maja 2011

  oświadczenie majątkowe

  Czy w oświadczeniu majątkowym trzeba wykazać wkład pieniężny, który znajduje się u dewelopera (zawarta jest umowa cywilno-prawna, mieszkanie będzie dopiero w 2012 oddane do użytku)? Jako oszczędności? (...)

 • 4 Lipca 2012

  Pilne.Proszę o poradę

  Proszę o poradę. Żona złożyła pozew o rozwód z mojej winy (nie zgadzam się z tym). Zostałem wyrzucony z mieszkania w brutalny sposób. Czy mam prawo wnieść do sądu o przywrócenie posiadania? Otrzymałem wiadomość z sądu o posiedzeniu z datą,do tego jest dołączona że odpis pozwu sąd przesyła.Jednak (...)

 • 30 Marca 2005

  Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? Oczywiście na podstawie badań. Tygrys! Napisz do mnie, na privie anowir@poczta.onet.pl mam dla Ciebie pewną propozycję Agnieszka anowir@poczta.onet.pl Mam (...)

 • 19 Sierpnia 2010

  poradzcie co robic!!!

  witam wszystkich na tym forum. Postaram opisac w miare zwiezle moja sparawe. w 2001 roku nawiazalam romas z wydawalo by sie normalnym czlowiekiem,na poczatku wszystko bylo super,pod koniec roku postanowilismy ze wyjade do pracy do hiszpani ,a on potem dolaczy. Jako ze mial swoja mala firme sfinansowal moj wyjazd,zostawilam (...)

 • 13 Lipca 2010

  Skopiowane zdjęcia z internetu

  Co mzoe mi grozić, jeśli na aukcji internetowej dodałam nie swoje zdjęcia, a własciciel tych zdjęc napisał mi, iz jeśli ich nie usune to skontaktuje sie ze mna policja? Zdjęcia oczywiscie usunełam odrazu i za całą sytuację przeprosiłam, bo nie wiedziałam nawet, że tak nie można. Niestety twórca (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.