Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak odwołać testament?

  Jakie są skutki odwołania testamentu? Testament jest odwołalny. Spadkodawca może więc w każdej chwili go odwołać lub zmienić - w całości lub w części - oczywiście przed swoją śmiercią. Spadkodawca swoim oświadczeniem może więc doprowadzić do tego, że sporządzony wcześniej testament nie wywrze po jego śmierci żadnych skutków prawnych.   W jaki sposób można odwołać testament? Niektórzy uważają, iż testament można odwołać w dowolny sposób. Jednak, z uwagi na treść art. 946 Kodeksu cywilnego, uznać należy, że testament można odwołać tylko w sposób określony w ustawie. A zatem odwołanie testamentu może nastąpić jedynie:  bądź w ten sposób, że spadkodawca sporządzi nowy testament, bądź też w ten sposób, (...)

Forum - nowe przepisy testament

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja z ustawy o kuratorach sądowych, obecnie najwyzsza stawka za nadzor lub wywiad wynosi 66.70zł kurato zawodowy Jestem nauczycielem świetlicy.szkolnej (...)

 • 3 Listopada 2004

  Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy - gaz - ogrzewanie (CO) - drobne opłaty za domofon, administrację - CZYNSZ Nie rozumiem dlaczego mając mieszkanie (...)

 • 20 Maja 2011

  nowe przepisy dla roweżystów

  witam, wchodzą nowe przepisy dając większą swobodę cyklistom. Powstaną dla nich specjalne śluzy i pasy ruchu. Ale za to zmotoryzowani będą karani za utrudnianie im życia i to bardzo surowo! Nie traktujmy rowerzystów jak święte krowy ! Teraz policja będzie wlepiać mandaty kierowcą (...)

 • 20 Listopada 2006

  Nowe przepisy spadkowe

  wg nowych przepisów, ja jako córka nie zaplacę podatku od spadku, po 01.01.2007. Tylko że podatek płaci sie w urzędzie skarbowym, po otrzymaniu od niego zawiadomienia. Mój przypadek wygląda tak: mieszkam wraz z mężem w dmieszkaniu moich rodziców, którzy zmarli w wypadku 05.06.2006- a więc wg przepisów (...)

 • 30 Sierpnia 2004

  alimenty - nowe przepisy

  Witam Może ktoś tu jest bardziej zorientowany, bo dostaję sprzeczne informacje w Urzędzie. Do likwidacji funduszu alimentacyjnego dostawałam alimenty za ojca. Teraz skończyłam studia, także tak czy siak straciłabym prawo do alimentów. Ale myślałam, że przynajmniej za ten maj lub czerwiec mogłabym (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.