Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

Jednym z podstawowych uprawnień akcjonariusza spółki akcyjnej lub komandytowo-akcyjnej czy wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest prawo do zysku. Prawo to realizowane jest poprzez wypłatę dywidendy. Dywidendą jest ta część zysku wykazanego za dany rok obrotowy w sprawozdaniu finansowym zbadanym przez biegłego rewidenta i zatwierdzonym przez walne zgromadzenie (czy odpowiednio: zgromadzenie wspólników), która zostaje przeznaczona do „wypłaty” na rzecz akcjonariuszy (wspólników). Pojawia się wobec powyższego istotne pytanie o dopuszczalność wypłaty dywidendy w formie niepieniężnej (rzeczowej) oraz o podatkowe konsekwencje zastosowania takiego rozwiązania. Dopuszczalność dywidendy rzeczowej Kodeks spółek handlowych posługuje się pojęciem „wypłata” dywidendy. W (...)

Forum - nowe przepisy dla rowerzystów 2011

 • 20 Maja 2011

  nowe przepisy dla roweżystów

  witam, wchodzą nowe przepisy dając większą swobodę cyklistom. Powstaną dla nich specjalne śluzy i pasy ruchu. Ale za to zmotoryzowani będą karani za utrudnianie im życia i to bardzo surowo! Nie traktujmy rowerzystów jak święte krowy ! Teraz policja będzie wlepiać mandaty (...)

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, w tym roku skończyłem liceum i pisałem mature, planuje isc na studia, jestem nie pracujacy, jakie beda konsekwencje jak tego mandatu nie zapłace? Mieszkam (...)

 • 19 Maja 2011

  Nowe przepisy przyjazne dla rowerzystów ?

  Nowe przepisy dają większą swobodę rowerzystom, powstaną dla nich specjalne śluzy i pasy ruchu, kodeks pozwala też korzystać na rondzie ze środkowej części pasa, a nie tylko skrajnej prawej. Rowerzysta również będzie mógł przed skrzyżowaniem wyprzedzać wolno jadące pojazdy (...)

 • 13 Czerwca 2011

  gminy zbierają chętnych na ławinków

  Słyszałem, że można do gmin zgłaszać swoja kandydaturę na ławnika sądowego! Do kiedy to można uczynić? Jakie trzeba spelnić warunki? Kto może starać się o to miejsce? Tegoroczny nabór ławników odbędzie się na podstawie znowelizowanych przepisów ustawy – Prawo o ustroju (...)

 • 3 Stycznia 2011

  windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie zadzwoniłem do ubezpieczyciela o przysłanie mi cesji ubezpieczenia .Ubezpieczyciel zażądał ksera prawka ,umowy kupna , dowodu rej. dowodu osobistego, (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.