Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

nie zostanie na nabywcę przeniesione, ale będzie on zachowywał się w stosunku do towaru jakby był jego właścicielem, będzie można uznać, iż doszło do dostawy towarów opodatkowanej podatkiem VAT.   Przytoczenie powyższego sformułowania pozwoli lepiej zrozumieć opodatkowanie towarów przekazywanych przez podatnika do swojego magazynu w innym państwie członkowskim – a więc opodatkowanie czynności na rzecz samego siebie. Według przepisów podatkowych uznaje się bowiem za WDT również przemieszczenie przez polskiego podatnika (lub na jego rzecz) towarów należących do jego przedsiębiorstwa z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju, które zostały przez tego podatnika na terytorium kraju w ramach prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa wytworzone, wydobyte, (...)

Forum - należna zaliczka w tym zaliczka pobrana przez płatnika

 • 14 Maja 2012

  odwołanie zamówienia mebli

  Domyślnie Rezygnacja z zamówienia realizacji mebli Witam wszystkich. Bardzo prosiłbym o poradę w następującym temacie. Zamówiliśmy meble do kuchni na wymiar. Były w zasadzie 3 pomiary. 1 w zasadzie tylko taki ogólny, nic nie podpisywane. 2 jeszcze podczas remontu, wraz z podpisanym (...)

 • 26 Października 2009

  gdzie mozna kupic prawo jazdy

  pilnie potrzebuje,prosze o sprawdzone kontakty,place przy odbiorze.moj nrgg 2794778 uwazajcie na oszustow arkadiusz malecki podszywa sie pod rozne nazwiska juz podalam to na policje,,,nie podaruje tym oszustom..sprawa kryminalna .podaje rozne emalie.takie jak arek.....kamil/.... lili123 policja sie juz (...)

 • 10 Grudnia 2009

  gdzie można kupić prawo jazdy

  następuje, z zastrzeżeniem ust. 3, po uzyskaniu przez ten bank od trasata środków wystarczających do zapłaty czeku. Szczegółowe warunki przedstawienia czeku gotówkowego do zapłaty w innym banku określa umowa między tym bankiem i posiadaczem czeku. 3.Banki mogą zawierać porozumienia, (...)

 • 9 Marca 2010

  Rozliczenie podatku za rok 2009 - praca za granicą, praca w Polsce

  Witam, mam problem z rozliczeniem/wypełnieniem rozliczenia podatkowego. Otrzymałam PIT-11 za 1miesiąc pracy za granicą, gdzie znajduje się: dochód zwolniony od podatku, zaliczka pobrana przez płatnika (podatek zapłacony w Niemczech za pracownika przez pracodawcę), (...)

 • 9 Kwietnia 2006

  mały dochód - podatek

  Chciałam się dowiedzieć, czy jeśli cały mój dochód za ubiegły rok wyniósł tylko ok 600 zł (ok 90 zł zostało pobrane jako zaliczka pobrana przez płatnika) przysługuje mi zwrot tej zaliczki? Jeśli tak, to jak mam to zapisać w picie? jesli wypelnisz pita zgodnie (...)

Czytaj forum prawne »

należna zaliczka w tym zaliczka pobrana przez płatnika


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.