Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Składniki Twojego wynagrodzenia (podstawowe, premia, nagrody, dodatki)

Dodatkowe świadczenia należne pracownikowi (nagrody jubileuszowe, fundusz świadczeń socjalnych, itd.) Jakie są rodzaje świadczeń należnych pracownikowi z tytułu wykonywanej pracy? Świadczenia należne pracownikowi z tytułu wykonywanej pracy można podzielić na: składniki konieczne, czyli wynagrodzenie podstawowe (płaca zasadnicza); składniki (świadczenia) dodatkowe. Różnica między nimi polega na tym, że wynagrodzenie podstawowe występuje w każdym wynagrodzeniu za pracę, natomiast składniki dodatkowe przysługują za pracę w określonych branżach, w przypadku niektórych zawodów lub specjalności, bądź też przysługują wszystkim pracownikom w sytuacjach szczególnych. Składniki wynagrodzenia za pracę można również podzielić na: składniki o charakterze obowiązkowym (np. dodatek za pracę nocną), składniki (...)

Forum - nagrody jubileuszowe a zwolnienie z pracy

 • 16 Listopada 2002

  Nagrody jubileuszowe?

  Jak wyglądają nagrody jubileuszowe w sp. z o.o., czy po przepracowaniu 5, 10,.. lat pracy jest jakaś premia, czy może jest to już relikt przeszłości? Pamiętam jak mój wójek dostawal ładne sumki. (guru) Dany podmiot w ogóle nie musi wypłacać nagród jubileuszowych, jeżeli (...)

 • 13 Stycznia 2003

  Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi na inny podmiot gospodarczy. Takich spółek wydzielonych jest trzy. Pracownicy w tych spółkach nie otrzymują wynagrodzenia za pracę.Pracodawca (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  . W związku z art. 55 par 2 kkw (przepisy o dozorze stosuje się odpowiednio) pojawia się problem czy jest podstawa do utrzymania dozoru pomimo zawieszenia postępowania wykonawczego w zakresie wykonywania pracy, np. skazany jest chory i przez długi okres nie może wykonywać pracy, ale (...)

 • 5 Kwietnia 2011

  najniższa krajowa, czego nie można wliczać?

  witam, mam na umowie o prace najniższą krajową ale na rękę dostaję bardzo malo wydaje mi się że pracodawca odlicza mi od pensji za dużo. Jak jest w przepisach? Co może zostać wliczone w najniższą pensje krajową? "W skład minimalnego wynagrodzenia nie mogą wchodzić: dodatek z tytułu pracy (...)

 • 22 Grudnia 2011

  Prawo do nagrody za 100% obecność w pracy

  Pracuje w instytucji, tzw budżetówce. Funkcjonuje u nas Zarządzenie Pracodawcy w Sprawie Przyznawania Nagród. Zgodnie z jednym z § cytuje: "niewykorzystana kwota zostanie rozdysponowana na nagrody dla pracowników, w tym m.in. za 100% obecność w pracy". Poza tym nie ma więcej (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.