Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zawarcie małżeństwa przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego

  Małżeństwo, według polskiego prawa cywilnego, to związek kobiety i mężczyzny (w Polsce nie dopuszcza się więc małżeństw homoseksualistów), powstały z ich woli jako równorzędnych stron w celu wspólnego pożycia i zaspokajania potrzeb założonej rodziny. Jest to stosunek prawny o charakterze wzajemnym, obejmujący specyficzne silne więzi między małżonkami w sferze niemajątkowej i majątkowej. co do zasady jest to związek trwały i nierozerwalny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy opisuje sposób zawarcia małżeństwa, zgodnie z którym stanie się ono ważne i istniejące w obliczu prawa polskiego. Małżeństwo zostaje zawarte, gdy mężczyzna i kobieta jednocześnie obecni złożą przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego oświadczenia, że wstępują ze sobą w związek małżeński. Tak opisana forma (...)

Forum - małżeństwo z pakistańczykiem

 • 3 Kwietnia 2006

  Małżeństwo z pakistańczykiem...

  Zawarłam związek małżeński z pakistańczykiem w Pakistanie. Nie zgłosiiłam tego faktu w USC, a chcialabym wziasc rozwód... Jak mam to zrobić czy mam zgłosić to do sądu czy czekać?? Nie mam z mężem kontaktu żadnego... Jestem w kropce ... Nie potrzebujesz rozwodu bo nie zawarlas (...)

 • 8 Stycznia 2002

  Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem prawa kanonicznego, ale intuicja podpowiadałaby żeby w tej sprawie skontaktować się z lokalną kurią biskupią. Z tego co wiem i tak sąd (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  pornografincznych, mąż odsunął się ode mnie i zaangażował się w swój wirtualny świat...teraz mówi że już z tym skończył...ale nadal nasze małżeństwo to tylko życie pod jednym dachem...życie "jak dwóch lokatorów"..nic więcej.. Czy w związku z zatajeniem prawdy (...)

 • 23 Sierpnia 2004

  UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  wypowiadające sie wczesniej. Mój mąż z którym jestesmy po slubie cywilnym od roku, wczesniej też wstapił w związek małżeński. Nieszczęśliwie ponieważ, osoba ta zataiła przed nim chorobe psychiczna, kiedy prawie siłą po cylku dziwnych zachowań z jej strony udało mu się doprowadzic (...)

 • 27 Grudnia 2005

  CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona zaczęła mnie "odstawiać od łóżka". Nie chcę pisać o szczegółach, bo to żenujące, w jaki sposób potrafiła mi siebie odmawiać. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.