Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zawarcie małżeństwa przed duchownym

Małżeństwo zawarte w obecności duchownego poprzez jednoczesne złożenie oświadczeń woli jego zawarcia przez mężczyznę i kobietę jest jedną z form małżeństwa skutecznego w świetle prawa. Warunkiem jednak jest, by tak zawarte małżeństwo podlegało prawu wewnętrznemu kościoła albo innego związku wyznaniowego oraz by następnie kierownik urzędu stanu cywilnego sporządził akt małżeństwa.       Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby małżeństwo zawierane przed duchownym było ważne?   Kodeks rodzinny i opiekuńczy wymaga spełnienia następujących przesłanek: mężczyzna i kobieta zawierający wyznaniowy związek małżeński w obecności duchownego muszą oświadczyć wolę jednoczesnego zawarcia małżeństwa podlegającego prawu polskiemu, kierownik urzędu stanu cywilnego musi sporządzić akt małżeństwa. Z punktu (...)

Forum - lista obecności - wzór

 • 24 Marca 2006

  pracujemy 8.5h

  1. W umowie o prace mamy napisane 40 godzinny wymiar pracy. tymczasem godziny otwarcia zakładu są od 9.30 do 18.00, natomias co gorsza to wychodzimy o 18.30 - czyli mozna powiedziec ze faktycznie to 2.5h wiecej pracujemy w tygodniu. 2. Czy zakładzi powinna być prowadzona lista obecności i przepracowanych (...)

 • 24 Stycznia 2011

  Lista obecności, czy musi być specjalny druk?

  Czy jako pracodawca muszę przygotować jakieś specjalne druki na listę obecności czy mogą to być zwykłe listy z podpisem każdego pracownika?

 • 14 Stycznia 2011

  lista obecności pracowników druk do pobrania za darmo

  Witam Czy jest gdzieś dostępna do pobrania lista obecności dla pracowników?Będe wdzieczna za wszelkie informacje

 • 11 Lipca 2012

  zwrot obuwia / wymiana

  Witam, w dniu dzisiejszym 11.07.2011 w sklepie obuwniczym dokonałam zakupu sandał w cenie 269 zł (przecena z 299 zł). Przed decyzją zakupu w salonie rozmawiając ze sprzedawczynią mówiłam, że paski z przodu w lewym i w prawym obuwiu przylegają za mocno w moje palce - na co usłyszałam że "...się (...)

 • 28 Stycznia 2011

  Czy praca po 10h, codziennie jest dozwolona

  Witam Mniej więcej w połowie zeszłego roku pracodawca, w firmie reklamowej, w której jestem zatrudniony (umowa o pracę)zarządził, iż pracujemy codziennie po 10h. (nie poprosił lecz zażądał i był przypadek zwolnienia osoby gdy nie chciała pracować codziennie po 10h). W związku z tym, średnio w (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.