Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak rozliczać wydatki na rozmowy telefoniczne prowadzone z prywatnego telefonu przedsiębiorcy?

  Wielu podatników prowadzi swoją działalność gospodarczą we własnym mieszkaniu, uzyskując w ten sposób prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodów szeregu związanych z taką formą działalności wydatków, np. Internetu, czynszu w odpowiedniej wielkości itd. Wiele wątpliwości podatników budzi kwestia zaliczania do kosztów podatkowych wydatków na rozmowy telefoniczne, zwłaszcza wydatków na służbowe rozmowy telefoniczne prowadzone z prywatnego telefonu komórkowego i stacjonarnego. Zaliczanie wydatków do kosztów – według przepisów ogólnych   Z ogólnych przepisów podatkowych wynika, że aby wydatek mógł być uznany za koszt uzyskania przychodu, powinien spełniać łącznie następujące warunki: pozostawać w związku przyczynowym (...)

Forum - likwidacja telefonu stacjonarnego

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  klientem zapewnia: Biuro Wywiadu Gospodarczego z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Pijarska 6, 33-300 Nowy Sącz, biurowywiadugospodarczego@interia.pl, tel 660 062 065, w treści maila podaj Twój numer telefonu stacjonarnego ? oddzwonimy! nie pobieramy żadnych wstępnych opłat! Z poważaniem: (...)

 • 3 Marca 2004

  Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują mi śmieszne pieniądze. Szukam kogoś, kto może mi poradzić czy warto się procesować lub podzieli się ze mną własnymi podobnymi przeżyciami. Z góry (...)

 • 4 Stycznia 2005

  dotyczy druku PCC

  Kupiłem auto i w urzędzie skarbowym dowiedziałem się o konieczności wypełnienia druku PCC. Mój problem polega na tym, że nie mam kontaktu ze sprzedającym i co gorsza nie znam jego numeru NIP, który jest wymagany do wypełnienia tejże deklaracji. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Dodam, że 14 (...)

 • 21 Lipca 2011

  firma w domu

  Mam parę pytań, prowadzę swoja działalność w domu i nie wiem jak rozliczyć wydatki np. na czynsz lub prąd? A połączenia z telefonu stacjonarnego? W takie sytuacji trzeba ustalić proporcje, nie  można rozliczać wszystkich wydatków.  paweł88 Jeżeli ustalimy wszstko (...)

 • 17 Listopada 2010

  jak walczyć o pieniądze z polisy posagowej PZU

  Polisa posagowa, umowa posagowa, polisa ubezpieczenia zaopatrzenia dzieci PZU 1) Zawarłeś polisę ubezpieczenia zaopatrzenia dzieci w PZU? 2) Opłacałeś składki tylko przez pewien czas? 2) Dzień, w którym miałeś otrzymać obiecane złote góry mija, a PZU proponuje Ci grosze? 3) może czujesz się (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.