Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Dlaczego mieszkania trafiają na licytacje komornicze?

Brak możliwości spłaty zobowiązań jest najczęstszą przyczyną zlicytowania nieruchomości dłużnika. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jakie są inne powody licytacji nieruchomości? Dłużnicy Licytacja komornicza nieruchomości jest jednym ze sposobów zaspokojenia należności wierzyciela stwierdzonych prawomocnym wyrokiem sądu. Najczęściej przyczyną zlicytowania nieruchomości w trakcie postępowania egzekucyjnego jest fakt, iż właściciel mieszkania popadł w długi i nie uregulował swoich zobowiązań. W wielu przypadkach zadłużenie jest powodem niespłacania w terminie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Zadłużenie może jednak powstać z wielu innych źródeł, jak np. bankructwo przedsiębiorcy, niezapłacony weksel czy odszkodowanie. Współwłaściciele Jednak nie tylko nieruchomości dłużników trafiają na licytacje (...)

Forum - licytacje komornik choszczno

 • 25 Września 2007

  Komornik - umorzenie postepowania

  Witajcie Czy ktos zna przepis ktory definije warunki w jakich komoznik moze umorzyc postepowanie na pozew bylego dluznika??? Znajoma 4 lata temu jeden raz nie zaplacila w terminie alimentow (kilka dni spoznienia) ojciec jej syna podal sprawe do komornika ktory zajal jej samochod. Od tego czasu - czyli od 4 lat (...)

 • 26 Stycznia 2006

  Czy komornik może zająć wszystko w domu moich rodziców gdzie jestem zameldowany?

  jeszcze jedno jeżeli bedę wplacał regularnie jakies kwoty komornikowi to czy może wowczas coś zająć i czy w tym okresie spłaty naliczane sa odsetki 1. komornik moze zająć wszystkie TWOJE rzeczy w domu rodziców. Jeśli zajmie coś co jest własnością rodziców i potrafią to oni udowodnić - (...)

 • 12 Listopada 2012

  Egzekucja alimentów; problem z komornikiem.

  Witam. Mam taką straszną sytuacje w domu :( Mojej mamie zostały przyznane alimenty na dzieci (choć nie ma rozdzielności majątkowej z ojcem ani rozwodu). Ojciec przez kilka miesięcy nie płacił i dalej nic nie zaczął pracować, więc zgłosiła sprawę do komornika. I tu się zaczęły schody. Komornik (...)

 • 29 Maja 2006

  wartośc nieruchomości do wartości długu

  mój dług wynosi 80 000 zł , zajęta nieruchomość około 500 000 zł. Czy komornik może wszcząśc postępowanie komornicze/oszacowanie i wreszcie licytacje nieruchomości, która kilku krotnie przewyższa wartośc długu? Jeżeli tak -> to co dzieje sie z reszta pieniędzy ze sprzedaży (...)

 • 4 Kwietnia 2006

  Ktory wierzyciel pierwszy odbiera roszczenia przy egzekucji?

  Prosze o porade w nastepujacej sprawie - moi rodzice maja hipoteke na domu jako pierwsze zabezpieczenie kredytu w banku A, ktorego zyrantem jest brat. Sa zaleglosci w splatach ale bank idzie na ugode i daje mozliwosci korzystniejszych splat. Tymczasem inny wierzyciel - bank B, ktory dal samochod w leasing, na (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.