Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak zostać pracownikiem ochrony?

Kto może zajmować się ochroną osób i mienia?  Zgodnie przepisami, zadania ochrony osób i mienia realizowane przez wewnętrzne służby ochrony (czyli uzbrojone i umundurowane zespoły pracowników przedsiębiorców lub jednostek organizacyjnych, powołane do ich ochrony) oraz przedsiębiorców, którzy uzyskali koncesję w zakresie usług ochrony osób i mienia, wykonują pracownicy ochrony. Pracownikiem ochrony może zaś być osoba posiadająca licencję pracownika ochrony fizycznej lub licencję pracownika zabezpieczenia technicznego i wykonująca zadania ochrony w ramach wewnętrznej służby ochrony albo na rzecz przedsiębiorcy, który uzyskał koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, lub osoba wykonująca zadania ochrony w zakresie niewymagającym licencji. Pracownikiem ochrony jest zarówno osoba zatrudniona (...)

Forum - konfrontacja na policji

 • 26 Sierpnia 2003

  Łamanie praw ojca!

  Szanowni Państwo! Mam 31 lat , jestem lekarzem medycyny Moje małżeństwo rozpadło się , w czerwcu założyłem żonie sprawę rozwodową. W styczniu ubiegłego roku żona wyrzuciła mnie do rodziców, od lipca 2002 ponownie zamieszkałem z rodziną próbując ratować małżeństwo. Niestety wszelkie starania (...)

 • 26 Lutego 2002

  Zarzuty policji

  Policja przedstawila mi zarzut z art.278-jednak w zarzucie czytalem o pobiciu i kradziezy.jednak kiedy zapytalem funkcionariusza czy to bedzie stary art.210 zaprzeczyl.jak to mozliwe?czy w takich przypadkach jest obowiazkiem policji przeprowadzenie konfrontacji miedzy zatrzymanymi a poszkodowanymi?czy konfrontacja (...)

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  zarobic na mandatach bo duzo moich znajomych tez dostało 100zł za piwo!! paranoja nie mam zamiaru tego płacic Bo to Polska qrwa i jebane psy zawsze czaekaj na okazje zeby pozadnych obywateli przesladowac a nie ma ich ich tam gdzie byc powinii!! bo to Polska qrwa!! i chuj w dupe jebanej psiarni!! (...)

 • 30 Sierpnia 2001

  Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach policja przychodzi z wezwaniem do domu - nie stety ze względu na nieobecność poszukiwanego w domu nie wie co to jest za wezwanie (może ktoś się (...)

 • 10 Listopada 2007

  Konfrontacja

  Chciałabym się dowiedzieć czy podczas konfrontacji (chodzi o sprzeczne zeznania) na policja, ja jako osoba pokrzywdzona muszę jeszcze raz zeznawać w obecności adwokata osoby oskarżonej.Czy jest jakiś paragraf gdzie ta konfrontacja może wykluczyć adwokata oskarżonego. Wiem że na (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.