Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kto i na jakich zasadach może prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia?

Na czym polega ochrona osób i mienia? Zgodnie z przepisami, ochrona osób to działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa życia, zdrowia i nietykalności osobistej. Ochrona mienia oznacza zaś działania zapobiegające przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałające powstawaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń oraz niedopuszczające do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony. Ochrona osób i mienia realizowana jest w formie: bezpośredniej ochrony fizycznej:  stałej lub doraźnej,  polegającej na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych,  polegającej na konwojowaniu wartości pieniężnych oraz innych przedmiotów (...)

Forum - koncesja mswia ochrona osób i mienia

 • 14 Maja 2001

  Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze mają chronić dany obiekt i majątek tam zgromadzony. W stosunku do osoby, która popełniła jakieś wykroczenie - ochroniarz może ją zatrzymać (...)

 • 11 Grudnia 2002

  Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej rodziców. mieszkanie do niedawna było komunalne. Obecnie jest wykupione przez rodziców mojej byłej żony. (ok2-3lata) Teść zmarł w zeszłym roku. Teściowa (...)

 • 19 Czerwca 2001

  Patrole policji

  Od pewnego czasu na ulicach Szczecina można spotkać patrole policji wraz z pracownikami agencji ochrony osób i mienia. Jak to się ma do ustawy o ochronie danych osobowych. Przecież funkcjonariusze policji pracując w sieci radiowej przekazują informacje podlegające ochronie danych osobowych. (...)

 • 2 Września 2010

  Narażanie na niezpieczeństwo podczas zamykanie i otwierania banku

  Witam Jestem pracownikiem dużego oddziału banku (w budynku pracuje ok. 80 osób). W związku z zakończeniem remontu budynku od początku miesiąca znika ochrona całodobowa oddziału a otwieraniem i zamykaniem oddziału mają zajmować się wyznaczeni w danym tygodniu na dyżury pracownicy. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.