Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Odpowiedzialność karna i karnoskarbowa członka zarządu spółki

Członek zarządu spółki handlowej, prócz odpowiedzialności względem spółki (odpowiedzialność cywilnoprawna) oraz zgromadzenia wspólników (procedura odwołania, udzielenie absolutorium), ponosi również odpowiedzialność publicznoprawną: karną i karnoskarbową. Niniejszy artykuł przedstawia czyny, za które Kodeks spółek handlowych, Kodeks karny oraz Kodeks karny skarbowy przewidują odpowiedzialność karną i wykroczeniową. Odpowiedzialność na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych Odpowiedzialność karną członków zarządu przewiduje przede wszystkim Kodeks spółek handlowych, który penalizuje następujące sytuacje (art. 586 i n. k.s.h.): niezgłoszenie wniosku o upadłość spółki handlowej pomimo (...)

Forum - kodeks karny i paragrafy

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  sie w strony Jurka, (o ile dobrze pamiętam) czyli do Lipna odwiedzic znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać „ i wykonał orzeczone (...)

 • 22 Maja 2001

  Alimenty dla byłego współmałżonka

  tatusiami, uważam że Twój facet jest i tak w porządku dajac na jedno dziecko 450 zł. Ja mam dwójkę i na dwoje dostaje 400 i to z funduszu alimentacyjnego, bo Tatus unika płacenia, dodam tylko, ze ja nie zarabiam koksów, bo jestem na rencie od 2 lat - choroba przewlekła nieuleczalna (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  niezłą sumę.Ja może nie mam kożyści pieniężnych ale jaką satysfakcję, ze moge zrobić coś dobrego dla innej osoby ela24 Elu,mylisz kuratorów procesowych i kuratorów zawodowych.Dwie różne kwestie,wręcz różne dziedziny.To tak jak byś do jednego worka wkładała kuratora sądowego i (...)

 • 27 Września 2005

  zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  na paragrafy i precedensy bo każdy kij ma dwa końce. Oni też mogą uderzyć. A czasem na takie pismo włącza się "TCMS" sator6 Moja sprawa jest troszke podobna, dlatego ze tez mam zadluzenie w Plusie, niedotrzymanie warunkow umowy plus 2 rachunki co lacznie opiewalo na sume 2000zl, (...)

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  to fakt bo inaczej nic z tego! Piszmy maile do pana K. i dzwonmy z pytaniami o wolne te swiateczne dni! A ten fragment:"Użyteczność społeczna, której niewykonanie może przynieść szkodę dla społeczeństwa lub jego części."jest po prostu maksymalnie najlepszy, rzeczywiscie beda straty dla spoleczenstwa. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.